1 хворий на сифіліс, 6 — на гепатити, ще у 4 підозрюють онкологію: з’явилися дводенні результати роботи медичного пересувного кабінету у Кривому Розі

Змалечку кожен з нас від батьків чув золоту істину – чим раніше підеш до фахівця, тим менша вірогідність отримати «домашню прописку» у лікарні. Але не всі її дотримуються. Через брак часу, лінощі або ж страх. Впродовж двох днів у Кривому Розі працював мобільний медичний кабінет. Статистичні результати обстежень, які отримав «Перший Міський», демонструють, що поміч людей у білих халатах ігнорувати непотрібно.

1 хворий на сифіліс, 6 - на гепатити, ще у 4 підозрюють онкологію: з’явилися дводенні результати роботи медичного пересувного кабінету у Кривому Розі

За вказаний час експерти провели 224 флюорографічних обстеження. З цієї кількості у 3 людей діагностовано пневмонію. Ще 9 осіб потребують додаткових перевірок. 147 консультацій та експрес-тести показали таку картину: 

—  1 ВІЛ. 
—  2 вірусні гепатити В.
—  4 вірусні гепатити С.
—  1 сифіліс. 

Дев’ять криворіжців мали розмову з інфекціоністом, 57 – з дерматологом. Також 43 дерматоскопії показали 4 хворих з підозрою на злоякісні шкірні новоутворення. Їх направили до онколога. 

Нагадаємо, що за рекомендаціями Центру громадського здоров’я МОЗ України  проходити чекапи в залежності від віку потрібно:

—  Кожні 2 роки — на гіпертонічну хворобу та серцево-судинні захворювання.
—  Щороку – на цукровий дібет. 
—  Щороку – ВІЛ.
—  Щороку – скринінг на туберкульоз. 
—  Кожні 2 роки – рак молочної залози. 
—  Кожні 2 роки, а за наявності ризиків щороку – коло ректальний рак. 
—  Щороку – рак передміхурової залози. 
—  Щорічно – гінекологічний скринінг для запобігання онкології у жінок. 

«Поставити діагноз може лише лікар. Не соромтеся та запитуйте в свого сімейного лікаря про ваші фактори ризику розвитку неінфекційних хвороб. Просить докладніше розказати про профілактичні огляди та коли їх потрібно робити саме вам», — радять у ЦГЗ.

Джерело

Новости Кривого Рога