10 та 11 травня у Львові проходить конференція високого рівня «Угода мерів в Україні: працюємо разом над зеленим відновленням»

Угода мерів – це наймасштабніший у світі рух щодо клімату та енергії. Ініціатива поєднує тисячі місцевих органів влади, які добровільно доєднались задля досягнення цілей ЄС щодо клімату та енергії.

10 та 11 травня у Львові проходить конференція високого рівня «Угода мерів в Україні: працюємо разом над зеленим відновленням»

У форумі беруть участь понад 175 представників інституцій ЄС, національних органів влади та органів місцевого самоврядування, асоціацій органів місцевого самоврядування та інших зацікавлених сторін з України та інших країн. 

У рамках конференції обговорюються питання реалізації Угоди в Україні, основні проблеми та бар’єри, з якими стикаються міста-підписанти під час масштабної війни. Представник від кожної громади презентує свої досягнення та перспективи підтримки ЄС для українських громад у контексті післявоєнного відновлення, Зеленої угоди та інших європейських ініціатив.

Кривий Ріг на Конференції представляє перший заступник міського голови Євген Удод. У своєму виступі він детально розповів про реалізацію екологічної міської програми. Кривий Ріг у 2011 році підписав Угоду мерів. За результатами виконання І етапу реалізації угоди з 2016 до 2020 роки обсяг викидів на промислових підприємствах міста знижено на 31% при плані 25%. Також, були виконані муніципальні проєкти: скорочення викидів транспортом, це і придбання містом 60 тролейбусів, перетік 40% пасажиропотоку з газа/бензо/дизельних маршрутних такси на екологічно чистий електротранспорт та розробка транспортної моделі міста з надання пріоритету в міському потоці електротранспорту. 

Крім того, було зменшено викиди об’єктами комунальної сфери, а саме: термомодернізація шкіл та дитячих садків та модернізація котелень міста.

Джерело

Новости Кривого Рога