Під варту взяли генерального директора підприємства, його першого заступника, які організували постачання непридатних снарядів та колишнього керівника одного з військових представництв Міноборони і очільника групи контролю відповідного підрозділу, які дозволили використання браку.
Слідство встановило, що на початку 2024 року завод уклав угоду з Агентством оборонних закупівель на виробництво боєприпасів для Сухопутних військ ЗСУ.
Згідно з документами, підприємство мало виготовити велику партію снарядів120-мм калібру. Однак, аби здешевити використання, а різницю поділити між собою, фігуранти використовували дешеві та неякісні матеріали, а технологічний процес виконувався з грубими порушеннями. Тому капсуль основного метального заряду не спрацьовував, а пороховий заряд не був стабільним у роботі. Більше того, до складу боєприпасів входили додаткові метальні заряди, які не відповідали жодним стандартам бойового застосування.
Посадовців військового представництва, які мали контролювати якість оборонної продукції «заплющили очі» на брак у партії та підписали фальшиві звітні документи.
Відтак на фронт потрапило 120 тисяч абсолютно непридатних до використання мінометних пострілів, що підтвердили висновки експертизи.
Наразі всім чотирьом затриманим повідомлено про підозру в перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, яке призвело до тяжких наслідків. Санкції статей передбачають до 15 років ув'язнення.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Кривому Розі викрили чоловіка з арсеналом боєприпасів у гаражі.