1414 засідань за останні 4 роки: українці стали дедалі частіше розривати шлюб у онлайні

Впродовж 4 останніх років українські суди провели 1414 онлайн-засіданнь з розірвання шлюбу. Правом на припинення офіційних сімейних відносин у такому форматі, зокрема, могли скористатися подружжя, які живуть за кордоном. Про це повідомляють аналітики платформи «Опендатабот».

1414 засідань за останні 4 роки: українці стали дедалі частіше розривати шлюб у онлайні

У поточному році тільки на початок вересня припало 520 таких слухань. Показник більший за ті, що були у всьому 2021 й 2022 роках – 279 та 434 судів відповідно. З року в рік тенденція з таким видом припинення відносин зростає. 

«В Україні розривати шлюби можна і без звернення до суду — коли подружжя не має дітей і претензій один до одного в питанні поділу майна. У таких випадках шлюби припиняються державними органами реєстрації актів цивільного стану. У такому форматі за шість місяців поточного року завершили свій шлюб понад 10 тисяч пар.

Наразі все частіше трапляються випадки, коли чоловік та дружина не можуть подати спільне звернення до РАЦСу — наприклад, коли один із них знаходиться за кордоном. Саме за таких умов громадяни можуть взяти участь у судових засіданнях онлайн — в режимі відеоконференції. Так, подружжя має подати до суду заяву щодо розірвання шлюбу в паперовому вигляді. Суди для цього обираються невипадковим чином — це повинен бути або суд тієї області, де було укладено шлюб, або того регіону, де зареєстрований хоча б один із подружжя», — кажуть в «Опендатабот». 

Нагадаємо, Дніпропетровщина посіла друге місце за кількістю розлучень під час війни.

1414 засідань за останні 4 роки: українці стали дедалі частіше розривати шлюб у онлайні1

Джерело

Новости Кривого Рога