20 травня Україна згадує захисників Маріуполя

20 травня в Україні відзнатимуть День вшанування захисників Маріуполя. Ініціаторами встановлення пам'ятної дати стали рідні військових, які рік тому ціною надлюдських зусиль захищали до останнього місто-фортецю від ворожої навали.

20 травня Україна згадує захисників Маріуполя

Маріуполь – це мальовниче українське місто з багатою і складною історією. Воно розташоване на березі Азовського моря і має стратегічне положення, що робить його значущим об'єктом військової стратегії.

Саме тому, після початку повномасштабного вторгнення, окупанти залізною ходою наступали на місто Марії та використовували найбільш підступні та жорстокі методи, щоб зламати опір наших Збройних Сил: застосовували надважкі авіабомби, фосфорні снаряди. 

Наші сталеві воїни стримували ворога до останнього. У квітні 2022 року оборонці опинилися в повному оточенні та вийшли на територію промислового комплексу «Азовсталь», який регулярно піддавався артобстрілам та авіаударам.

Щоб зберегти життя героїв, 20 травня Верховний Головнокомандувач прийняв рішення припинити оборону міста. Вцілілі воїни покинули Маріуполь та «Азовсталь», потрапивши в полон. Та деякі з них досі знаходяться там, серед них є і криворіжці з різних підрозділів. Тож саме цю символічну дату хочуть зробити на державному рівні Днем вшанування захисників Маріуполя.

Для цього Катерина Прокопенко, дружина командира легендарного «Азову» Дениса Прокопенка, зареєструвала петицію з аналогічним проханням на сайті Президента України.

Поки що петиція перебуває на стадії розгляду. Та в Кривому Розі за ініціативи рідних захисників з 17 танкової бригади, полку «Азов», Нацгвардії до пам'ятної дати проходили меморіальні заходи під назвою «Червоно-зелена стрічка пам'яті».

Джерело

Новости Кривого Рога