28 липня – День Української Державності – cвято, яке єднає націю

28 липня ми відзначаємо День Української Державності. Це знаменне свято служить даниною поваги давнім звичаям і багатій історії української державності, які процвітають понад тисячоліття з часів заснування Київської Русі. Протягом усього часу існування нашої нації ці традиції передавалися з покоління в покоління, як найзаповітніші родинні реліквії.

28 липня – День Української Державності – cвято, яке єднає націю

Щорічно 28 липня в Україні відзначається День Української Державності. Його заснували указом Президента на честь давніх традицій української державності, які сягають понад тисячоліття від заснування Києва та князювання Володимира Великого. Він також традиційно визнається православними християнами як День Хрещення Русі.

Цей урочистий день виконує надважливу місію – підкреслює нерозривний ланцюг тисячолітньої історії України як суверенної держави і протистоїть хибним уявленням, які насаджує російська пропаганда. Зокрема, розвінчує міф про нібито історичну єдність та спільне походження українського і російського народів. 

Витоки українського суверенітету можна простежити ще за часів Київської Русі. Ключовою фігурою цього історичного періоду є князь Володимир Великий, який, хрестивши Русь 28 липня 988 року, поєднав її з європейським світом, тим самим заклавши світоглядні та цивілізаційні основи української традиції державотворення.

День української державності – це можливість зміцнити національну гордість і закликати народ до єдності. Дбайливо зберігаючи свої культурні здобутки та приймаючи свою унікальну історичну долю, ми, українці, укріплюємо своє почуття дотичності до нашої спільної спадщини і разом будуємо європейське майбутнє.

Цього дня у Центрально-Міському районі традиційно поклали квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку на знак пошани до того, який вклад великий Кобзар зробив у державотворення та об' єднання, українців навколо ідеї національної ідентичності.

Джерело

Новости Кривого Рога