54 млрд доларів США наразі вже втратив житловий фонд України внаслідок повномасштабної війни

Від дій рф в Україні було зруйновано або пошкоджено тисячі житлових будинків. Загальна сума втрат складає понад 54 млрд доларів. Це більше третини від загальних збитків інфраструктури та активів України. Про це стало відомо з дослідження аналітичного підрозділу Київської школи економіки в межах проєкту «росія заплатить».

54 млрд доларів США наразі вже втратив житловий фонд України внаслідок повномасштабної війни

У рамках проєкт «росія заплатить» Київська школа економіки обрахувала загальну суму збитків завдану окупантами житловому фонду України. За їх даними вона складає більше 54 млрд доларів. Більша частина припадає на зруйновані або пошкоджені багатоквартирні будинки – 46,6 млрд. За останніми даними, окупанти пошкодили більше 18 тисяч будинків. 
7 мільярдів – прямі збитки внаслідок знищених чи пошкоджених приватних будинків, таких нарахували понад 144 тисячі. Втрати від 345 пошкоджених гуртожитків досягли половини мільярда доларів. 

Загальна площа пошкоджень і руйнувань житлового фонду на травень поточного року складає 87 мільйонів м2. А це – 8,6% від його загальної площі. 

Найбільших руйнувань зазнали Донецька, Луганська, Харківська, Київська, Миколаївська та Чернігівська область. Деякі міста такі, як Бахмут, Мар’їнка майже не мають вцілілих будівель.

Джерело

Новости Кривого Рога