Аби пам’ятали тих, хто здобуває Перемогу: у Кривому Розі презентували мурал на честь захисника Маріуполя Єгора Біркуна

На вулиці Володимира Великого завершили роботу над муралом на честь захисника Єгора Біркуна, який героїчно загинув торік під час оборони Маріуполя. Арт-об’єкт розмістили на будівлі, де розташований осередок громадської організації Centuria.

Аби пам’ятали тих, хто здобуває Перемогу: у Кривому Розі презентували мурал на честь захисника Маріуполя Єгора Біркуна

Криворіжець Єгор Біркун служив в «Азові» протягом трьох років. А коли в нього закінчився контракт, повернувся у спорт. Він займався змішаними єдиноборствами. У 2021 році Єгор Біркун отримав звання чемпіона Європи, а наприкінці березня 2022 року мав взяти участь у чемпіонаті світу з ММА GAMMA разом із національною командою України, але не зміг залишити побратимів в оточеному Маріуполі. На початку березня йому дивом вдалося пробитися до міста, де він став підкріпленням «Азова». Загинув боєць 23 березня 2022 року, коли намагався врятувати побратима. Друг, до якого Єгор проривався, вижив та евакуювався. «Дружба ціною життя. До зустрічі, рідний», — написав боєць із позивним «Легенда». 

Президент посмертно нагородив Єгора Біркуна орденом «За мужність» III ступеня.

Та чи знають ім’я та прізвища сучасних героїв пересічні криворіжці? Чи пам’ятають тих, хто ціною власного здоров’я та життя виборюють таку жадану кожним українцем перемогу? Ось саме для того, щоб пам’ятали і з’являються такі мурали. Арт-об’єкт на честь захисника Єгора Біркуна хлопці з громадської організації Centuria розмістили на будівлі, де розташований офіс їх осередку. 

«Єгор був частиною нашої організації, боронив Україну і героїчно загинув. Ми присвятили йому цей мурал, аби люди пам’ятали про захисників, які віддають свої життя, щоб люди бачили й згадували тих, хто борються,проливають свою кров, та, на жаль, помирають, за мирне життя й майбутнє країни. Бо буває й таке, що люди забувають, що в нас, в Україні війна», — розповів учасник ГО Centuria Данило.

Відкрити мурал планували до річниці загибелі Єгора Біркуна, та через погодні умови та інші обставини не встигли. Арт-об’єкт активісти зробили власними силами. За їх словами, сьогодні вони відкривають мурал, присвячений своєму другові, та зупинятися на цьому не збираються. У планах ще не одне творче нагадування про героїв Кривого Рогу і України.

 

 

 

Джерело

Новости Кривого Рога