Два трагічні випадки зафіксували 24 липня криворізькі правоохоронці. Двоє людей пішли під воду під час відпочинку. Інформацію про потопельників журналістам krivbass.city підтвердила Ангеліна Крадожон, речниця КРУП.
Двоє криворіжців потонули під час відпочинку біля води
Перша трагедія сталася вдень. 24 липня, на мікрорайоні Зарічний, що у Покровському районі Кривого Рогу. За попередньою інформацією двоє жінок відпочивали біля води та випивали. Одна з них пішла купатися, а її подруга на це не звернула уваги.
Містяни, які проходили поруч, помітили як відпочивальниця тоне, але не встигли надати допомогу. Рятувальники, які приїхали на місце трагедії, знайшли труп 22-річної жінки на відстані 10 метрів від берега.
Ще один трагічний випадок стався під Кривим Рогом на базі відпочинку у селищі Мар`янівка. За попередньою інформацію на турбазі відпочивала група криворіжців, споживали алкоголь.
Один з чоловіків пішов купатися, але з води не повернувся. На місце викликали рятувальників та правоохоронців. Загиблому було 37 років.
Як повідомив журналістам krivbass.city Володимир Бєлік, начальник КП «Аварійно-рятувальна мобільна служба рятування на воді», пошуки тіла потопельника у Мар`янівці станом на 10:00 ранку 25 липня ще тривають.
Читайте також: У річках Кривого Рогу краще не купатися: вода не відповідає нормативам
Як вже повідомляли журналісти krivbass.city, тепла погода, велика кількість охочих відпочити біля води та відсутність обережності — головні причини таких сумних наслідків.
Правила безпеки на воді
Рятувальники Криворіжжя постійно закликають громадян дотримуватися елементарних правил безпеки:
• не залишати дітей без нагляду, навіть якщо вони вміють плавати;
• купатися лише у спеціально відведених і обладнаних місцях;
• не вживати алкоголь перед чи під час купання;
• не пірнати у незнайомих місцях і не запливати далеко від берега.
Загалом з початку року на водоймах України вже загинули 443 людини, серед яких 39 дітей. Ця статистика вражає і закликає кожного задуматися: навіть хвилина недбалості біля води може коштувати життя.
Через війну всі громади області прийняли рішення – заборонити відвідувати місця масового відпочинку на воді. Втім, люди, нехтуючи пересторогою, йдуть купатися у невстановлених місцях.
Нагадаємо, в цьому році на території Криворіжжя офіційно не визначені місця для відпочинку біля водойм, не має жодного офіційно відкритого пляжу.
Раніше ми писали: після підриву Каховської ГЕС доступ до якісної питної води в багатьох регіонах України, зокрема у Кривому Розі, опинився під загрозою. Наразі майже 99% криворіжців використовують воду з міської мережі водопостачання виключно для санітарних потреб купання, прання та прибирання.