Байкерський пробіг «Червоно-зелена стрічка пам’яті»: у Кривому Розі нагадали про подвиг захисників Маріуполя – фото

Байкерський пробіг «Червоно-зелена стрічка пам’яті»: у Кривому Розі нагадали про подвиг захисників Маріуполя – фото0

Цими вихідними до Дня вшанування захисників Маріуполя у Кривому Розі відбувся байкерський пробіг. Так у роковини виходу наших військових з «Азовсталі» криворіжці влаштували пробіг «Червоно-зелена стрічка пам’яті», щоб вкотре звернути увагу на необхідність звільнення всіх полонених українців, зокрема, і наших земляків. Журналісти krivbass.city також відвідали захід і поспілкувались з учасниками.

Байкерський пробіг «Червоно-зелена стрічка пам’яті»: у Кривому Розі нагадали про подвиг захисників Маріуполя – фото1

Цей захід відбувся в рамках загальноукраїнських акцій, які відбулися по всім великим містам країні. У Кривому Розі добре пам’ятають, що подвиг і трагедія Маріуполя – це спільний подвиг і спільна трагедія. Родини військовослужбовців, які вже рік перебувають у російському полоні, зібрались на мирну акцію, щоб нагадати про тих, хто ціною власного здоров’я і життя боронив Маріуполь.

Читайте також: Обмежено придатних військовозобов’язаних можуть відправляти на службу: куди саме

«Наша мета – привернути увагу, адже, на жаль, для більшості українців Маріуполь дорівнює «Азов». Але, ні, це не тільки «Азов», це військові різних частин і підрозділів, і криворіжців серед них було досить багато», — зазначила Оксана Латанська, співорганізаторка байкерського пробігу.

Байкерський пробіг «Червоно-зелена стрічка пам’яті»: у Кривому Розі нагадали про подвиг захисників Маріуполя – фото2   Байкерський пробіг «Червоно-зелена стрічка пам’яті»: у Кривому Розі нагадали про подвиг захисників Маріуполя – фото3

Байкерський пробіг «Червоно-зелена стрічка пам’яті»: у Кривому Розі нагадали про подвиг захисників Маріуполя – фото4   Байкерський пробіг «Червоно-зелена стрічка пам’яті»: у Кривому Розі нагадали про подвиг захисників Маріуполя – фото5

Байкери проїхались через найнаселеніші райони міста, стартували з пл. Визволення, проїхали через пр. Миру, 95-й квартал, пл. Володимира Великого та повернули назад на 173 кварталі. Обрали цей маршрут для того, щоб якомога більше людей побачили і почули про наших захисників. Серед великої кількості байкерів, які відгукнулись на участь у пробігу, є Сергій, який вже 44 роки є мотоциклістом.

Байкерський пробіг «Червоно-зелена стрічка пам’яті»: у Кривому Розі нагадали про подвиг захисників Маріуполя – фото6

«Ми влаштували цей пробіг у пам’ять про захисників Маріуполя. Адже потрібно пам’ятати про тих, хто великою ціною боронив місто. І тих, хто зараз боронить наші кордони, адже ми українці», — розповів Сергій.

Наразі День захисника Маріуполя ще не став офіційним, адже ще триває законодавче врегулювання цього питання. Нагадаємо, що Катерина Прокопенко, дружина військового, подала петицію на сайті президента про те, щоб встановити в Україні День захисника Маріуполя.

Криворіжці пам’ятають кожного героя, який ціною власного життя виборював перемогу країни та боронив наші кордони. Також мешканці чекають додому кожного, хто ще перебуває у російському полоні, серед них і Світлана Миколаївна, мати військовополоненого.

Байкерський пробіг «Червоно-зелена стрічка пам’яті»: у Кривому Розі нагадали про подвиг захисників Маріуполя – фото7

«Мій син захисник Маріуполя, перебував на «Азовсталі, вже більше року знаходиться у російському полоні. Ми дуже чекаємо його вдома. Наші герої до кінця тримали оборону «Азовсталі» і за вищим наказом, щоб зберегти свої життя, здалися в полон. І сьогодні тут ми зібрались для того, щоб весь світ не забував завдяки кому вони мають змогу жити», — зазначила Світлана Миколаївна.

Раніше ми повідомляли, що у Кривому Розі відбулася онлайн-конференція з одним із захисників Маріуполя – військовослужбовцем 21-ї бригади Національної гвардії, Владиславом Кашенцем.

Джерело

Новости Кривого Рога