Банківську таємницю розкриють? Мінфін наполягає на змінах

Банківську таємницю розкриють? Мінфін наполягає на змінах

Питання доступу до банківської інформації громадян України знову активно обговорюється на державному рівні. Перший заступник міністра фінансів Денис Улютін під час засідання фінансового комітету Верховної Ради підтвердив, що розкриття банківської таємниці є частиною стратегічного плану.

За словами Дениса Улютіна, імплементація розкриття банківської таємниці є зафіксованою нормою в Національній стратегії доходів.

«У Національній стратегії доходів записано, що ми маємо до цього [розкриття банківської таємниці — ред.] прийти. І це у будь-якому випадку буде», — наголосив заступник міністра.

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував у першому читанні законопроєкт № 13233. Цей документ, спрямований на інтеграцію України до платіжної зони SEPA (Single Euro Payments Area), передбачає створення централізованого реєстру банківських рахунків та індивідуальних банківських сейфів усіх громадян.

За словами першого заступника голови Комітету Ярослава Железняка, цей реєстр буде містити інформацію про відкриття/закриття рахунків, зокрема електронних гаманців, та договори оренди сейфів. Доступ до цього реєстру матимуть Державна податкова служба, правоохоронні органи (зокрема, НАБУ, БЕБ), Держфінмоніторинг, НАЗК та АРМА. Ярослав Железняк припустив, що створення такого реєстру є наступним етапом підготовки до розкриття банківської таємниці.

«Переконаний, наступний етап — підготовка до відкриття банківської таємниці. Що вже Мінфін записав у бюджетну декларацію», — підкреслив Железняк.

Водночас Денис Улютін наголосив, що сам реєстр рахунків та сейфів не буде публічним, і до нього не передаватимуться дані про рух коштів чи залишки на рахунках, а лише метадані.

Джерело

Новости Кривого Рога