Без «офісів» і «кол — центрів»: Верховна Рада утворила слідчу комісію для боротьби з фінансовим шахрайством

Без «офісів» і «кол - центрів»: Верховна Рада утворила слідчу комісію для боротьби з фінансовим шахрайством0

Верховна Рада утворила Тимчасову слідчу комісію із питань розслідування можливих фактів шахрайства у сфері фінансових послуг, які здійснюються з використанням інформаційних, електронних комунікаційних систем та електронних комунікаційних мереж.

За ухвалення відповідної постанови №9264 проголосували 276 народних обранців. Про це нардеп із парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк повідомив у Telegram.

До Департаменту Кіберполіції за період з 2021 року по 2023 рік надійшло 7300 звернень щодо онлайн-шахрайства, серед них шахрайства, що здійснюються «кол-центрами». Це 80 відсотків від кількості усіх звернень до кіберполіції. Правоохоронці припускають, що ці цифри можуть бути більшими, адже не всі ошукані громадяни звертаються до правоохоронців.

Також читайте: У Кривому Розі СБУ затримала агентку ФСБ: подробиці від силовиків.

Свою діяльність Тимчасова слідча комісія вестиме протягом одного року з дня її утворення. Серед основних завдань ТСК розслідування можливих фактів шахрайства та іншої незаконної діяльності у сфері фінансових послуг та ринків фінансових послуг, а також розслідування фактів залучення до такої діяльності інших громадян.

«Існує практика щодо залучення та навчання третіх осіб з метою їх участі в незаконній діяльності у сфері фінансових послуг та ринків фінансових послуг. Так, шахраї представляються потенційним жертвам, як відомі та успішні міжнародні форекс брокери з торгівлі акціями та іншими фінансовими інструментами, в результаті чого, шляхом обману та зловживання довірою, залучають громадян до участі в незаконній діяльності», — написали автори у пояснювальній записці до проєкту.

 Новину про створення комісії, у соцмережах області користувачі зустріли з гумором:

-«офісники» Дніпра приготуватись!

— кол – центри закриватимуть. Репост тємщику

— все, мінус робочі місця у Дніпрі

— в який раз вже?!

— залишилося ще мікрокредити прикрити і взагалі буде пісня

— їх не налякати, будуть працювати віддалено

За результатами роботи члени ТСК мають підготувати пропозиції по вдосконаленню законодавства щодо протидії шахрайству та іншій незаконній діяльності у сфері фінансових послуг та ринків фінансових послуг.

Раніше ми писали про Наслідки негоди подолано: ДТЕК відновив електропостачання у 15 населених пунктах Дніпропетровщини

Джерело

Новости Кривого Рога