До Міжнародного дня сім’ї у компанії Метінвест занурилися у статистику та з’ясували, що на Інгулецькому, Центральному та Північному гірничо-збагачувальних комбінатах Кривого Рогу налічується сумарно 432 трудові династії та родини. Усі відомості про них, загальний стаж роботи сімей та інші цікаві факти ретельно фіксують і зберігають у музеях трудової слави підприємств. Про це повідомляють у пресслужбі компанії.
Напевно, найбільший прояв любові і поваги до своєї роботи – це привести слідом за собою членів своєї родини. На криворізьких підприємствах Метінвесту передавати кар’єру у спадок – давня стала традиція. Саме тому сьогодні ми можемо пишатися цілими поколіннями гірників.
Читайте також: Мешканка Центрально-Міського району Бондар Євдокія Петрівна 15 травня святкувала 100-й день народження
На Північному ГЗК працює шоферська династія Ступаків. Заснував її Анатолій Ступак, який віддав Північному 32 роки трудової діяльності – возив гірничу масу із Ганнівського кар’єру. Любов до великої техніки успадкували і обидва його сини – Олександр та Геннадій, які й зараз працюють у гірничотранспортному цеху №2. Онук Анатолія Андрійовича, що теж цікавився автомобільною технікою, поповнив список шоферського роду Ступаків. Та нині хлопець боронить Україну у ЗСУ. Загальний стаж родини нараховує понад 100 років. Але найбльша на ПівнГЗК династія не ця, а Глазунових. 53 робітника з цього роду загалом напрацювали ціле тисячоліття.
А ось спільний здобуток робочого стажу династій і родин Центрального ГЗК тепер вже сягнув 20 168 років. Колектив підприємства пишається своїми великими трудовими родинами. Серед них – сім’я Сердюків. Створили її Василь та Надія Сердюки 1954 році. А зараз до неї входять 27 близьких родичів, сім з яких працюють й дотепер. Усі чоловіки цієї династії – машиністи екскаваторів. Як сімейну реліквію, діти Василя Сердюка до цього часу зберігають шматочок руди, яку тато колись приніс на спогад про свою працю. Загалом ця родина має трудовий багаж у 456 років. У 2021-му вона отримала звання «Сталевої династії Метінвесту».
Читайте також: У новому випуску “Питання руба” журналісти krivbass.city з’ясували, чи потрібний у Кривому Розі притулок для безхатніх тварин.
Випадково чи ні, але дев’ять членів родини Яцина, які пов’язані з Інгулецьким ГЗК, працюють у залізничному цеху. Нині в династії головує Олеся Яцина — оператор поста централізації, чергова по залізничній станції. Жінка прийшла до цеху одразу після школи, а відтоді пройшло вже 34 роки. Там зустріла свого майбутнього чоловіка – Ігоря. Від електромонтера до заступника начальника цеху з кар’єрного транспорту, а потім начальника служби Ігор Валентинович крокував професійними сходами. У 2012 році його було визнано «Людиною року». На жаль, сьогодні Олеся Яцина вдова, але поряд з нею доньки, зяті та родичі по їхній лінії. Живуть та працюють дружною сім’єю і вже накопичили 186 років сукупного стажу.
У витоків усіх трудових династій та родин підприємств Метінвесту стоять прекрасні люди, люблячі і працьовиті. Саме вони виховали сучасне покоління українців. Сильне та незламне.
Раніше ми писали: За весь час роботи «Метінвест – разом!» психологи надали 3 381 індивідуальну та групову консультацію. Найчастіше за допомогою звертаються жінки. Але у березні кількість звернень серед чоловіків зросла приблизно на 6%. 35% консультацій фахівці провели саме для них. З’явилися запити від військовослужбовців і демобілізованих.