У Кривому Розі правоохоронці викрили масштабну корупційну схему у сфері ритуальних послуг. Про це повідомили в пресслужбі Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.
У Кривому Розі викрили корупційну схему на ритуальних послугах
Її організатор — директор одного з комунальних підприємств міста, який за допомогою зв’язків у міськраді забезпечував перемогу в тендерах підконтрольним фірмам. За попередніми даними, через фіктивні договори та завищені тарифи з бюджету привласнили десятки мільйонів гривень.
Як повідомили в Національній поліції, незаконну діяльність викрили оперативники управління стратегічних розслідувань на Дніпропетровщині спільно зі слідчими поліції та обласною прокуратурою.
Схема охоплювала три напрямки: перевезення тіл загиблих військовослужбовців, утримання кладовищ і виконання благоустрою (зокрема ремонт парків та скверів). Тендери проходили з порушеннями — умови прописувалися спеціально під конкретні підприємства. У документацію вносили фіктивні дані щодо обсягів і вартості робіт, а також завищували тарифи на міжміські перевезення.
Читайте також: Забив знайомого палицею до смерті
Загальна сума збитків лише за кількома договорами сягнула 7 мільйонів гривень. Учасники організації витрачали ці кошти на придбання автомобілів, нерухомості та інші особисті потреби.
У межах спецоперації правоохоронці провели 77 обшуків у службових кабінетах, офісах, помешканнях фігурантів. Вилучили понад 1 мільйон гривень готівкою, $68 тисяч, €28 тисяч, чорнову бухгалтерію, техніку, вісім автомобілів та мотоцикл.
Наразі дев’ять учасників злочинної організації затримано. Їм повідомили про підозру за низкою статей Кримінального кодексу України, зокрема щодо участі у злочинній організації, привласнення бюджетних коштів та службового підроблення. Серед фігурантів — підприємці, посадовці міськради, керівники підрядних ТОВ та співробітники комунального підприємства.
Організатор схеми — директор КП — наприкінці березня виїхав за кордон. Йому оголошено підозру заочно, триває міжнародний розшук.
Суд вирішує питання щодо обрання запобіжних заходів для затриманих і накладення арешту на майно. Розслідування триває, правоохоронці встановлюють усі епізоди протиправної діяльності.
Максимальне покарання, яке загрожує учасникам схеми, — до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Раніше ми писали: Виготовляли тонну наркотиків щомісяця: на Дніпропетровщині правоохоронці завершили справу проти мережі наркоугруповань