Будівництво водогону на Криворіжжі: хто фінансує

Фото Євгена Ситниченка

Після підриву Каховської ГЕС окупантами, на Криворіжжі почали будівництво водогону. Зараз реалізується чотири проєкти по забезпеченню Криворізького району водою. Євген Ситниченко, голова Криворізької РДА пояснив звідки надходить фінансування проєктів та хто відповідальний за той чи інший етап їхньої реалізації.

Основне надходження коштів на проведення робіт йде з державного бюджету. Ми писали, що Кабмін виділив 1,5 млрд грн на будівництво нового магістрального водопроводу, який допоможе забезпечити питною водою Кривий Ріг, Нікополь та Марганець. Кошти виділили відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України N566 від 06.06.2023 року.

Будівництво водогону на Криворіжжі: хто фінансує1   Будівництво водогону на Криворіжжі: хто фінансує2

У Кривому Розі будівництво водогону передбачає прокладання кількох гілок водопостачання. Завершити будівництво, яке має забезпечити водою приблизно 1 млн мешканців Криворізького району, планують у листопаді поточного року. Виконувачем робіт визначено ТОВ «Автомагістраль».

Читайте також: «АрселорМіттал Кривий Ріг» завершив будівництво нового трубопроводу для водопостачання міста – подробиці

Будівництво водогону, який повинен забезпечити перекидання води з Кресівського водосховища через 33 канал, а звідти у Південне водосховище фінансується одночасно з обласного бюджету та бюджету Кривого Рогу. Область виділила 100 мільйонів гривень, Кривий Ріг – 80 мільйонів.

Це альтернативний проєкт, він надасть можливість подачі води 70% населення міста Кривий Ріг і наповнить Південне водосховище до завершення будівництва «експериментального» проєкту. Реалізує його КП «Кривбасводоканал».

Будівництво водогону на Криворіжжі: хто фінансує3

Ще один учасник будівництва – «АрселорМіттал Кривий Ріг». Проєкт , який реалізує промгігант передбачає реверсне перекидування води через власні мережі водопостачання підприємства та новозбудований трубопровід для наповнення Південного водосховища з річки Інгулець.

Таким чином, виробничі потреби підприємства у воді будуть повністю закриті. Також це налагодить водопостачання для значної частини населення Кривого Рогу. «АрселорМіттал Кривий Ріг» вже завершив будівництво нової насосної станції та проклав 5 км трубопроводу.

Будівництво водогону на Криворіжжі: хто фінансує4   Будівництво водогону на Криворіжжі: хто фінансує5

7 мільйонів гривень витратило на ще один етап будівництва водогону ДП «Кривбасводопостачання», підприємство закупило труби, обладнання та залучило спецтехніку.

ДП «Кривбаспромводопостачання» виконує аварійно-відновлювальні роботи на Каховському водопровідному комплексі в одній з громад Криворізького району.

Згідно проєкту, відбудеться подовження забору води на 3 км, щоб забезпечити водопостачання у Зеленодольську, Апостолівську, Грушівську, Софіївську та Вакулівську громади Криворізького району.

За словами голови Криворізької РДА Євгена Ситниченка, питання забезпечення централізованого водопостачання — на постійному контролі в Офісі Президента, Дніпропетровській обласній військовій адміністрації, Криворізькій районній військовій адміністрації та офіційних посадових осіб.

Раніше ми писали: Кривий Ріг скоро буде з водою — заява Дениса Шмигаля.

 

Джерело

Новости Кривого Рога