Був у пеклі Донбасу, звільняв Херсонщину, отримав поранення і медаль «За врятоване життя»: історія криворізького тероборонівця на псевдо «Восток»

Україна дев’ять років поспіль очищає свою землю від навали окупантів з країни-гній рф. Звитяга наших бійців стала легендарною у всьому світі. Кожен військовий воює за покликом серця. Адже ціна всіх подій – благополуччя рідних і навіть не знайомих українців. Про подвиги, зазвичай, ми знаємо дуже стисло. Зі зведень Генштабу. Але завдяки бригадам іноді ми дізнаємося більше про те найпотаємніше і найважче, що стоїть за звільненням кожного сантиметра населених пунктів. У Криворізькій окремій бригаді Сил територіальної оборони розповіли історію Миколи, командира взводу з позивним «Восток».

Був у пеклі Донбасу, звільняв Херсонщину, отримав поранення і медаль «За врятоване життя»: історія криворізького тероборонівця на псевдо «Восток»

Чоловік долучився до батальйону ТрО «Кривбас» з перших днів його формування. Активно боровся на Сході у часи проведення АТО. Попри поранення знову повернувся в стрій. Пройшов службу у 37-у батальйоні ТрО Запоріжжя, лікувався після наслідків боїв у Широкіно. І ще раз повернувся на фронт. Воював на Світлодарській дузі і під Горлівкою. Коли інтенсивність боєзіткнень спала, Микола демобілізувався. Допомагав побратимам у цивільному житті та тим, хто продовжував тримати стрій. 

Доля у 2017-у записала нашого земляка на контракт. Коли почалася повномасштабна війна, усі шляхи на Харківщині були перекриті. Потрапити до бригади було непросто. Тому «Восток» поїхав до пункту формування територіальної оборони Кривого Рогу, де згодом очолив розвідгрупу. Незабаром за заслуги отримав офіцерське звання і почав командувати взводом. Цього літа у Миколи з’явилась медаль «За врятоване життя». 

«Минулого року ми виконували бойові завдання спільно із підрозділами 60-ї бригади. Це була Херсонщина, де звільняли від орків Архангельське, навколишні села, потихеньку просувались. Але в одному з боїв бійці 60-ки потрапили під масований артобстріл, багатьох поранило, були загиблі. Медики не справлялися з евакуацією, тому я узгодив з командуванням виїзд групи для порятунку хлопців. Довелось проїхати по мінному полю, потрапили під обстріл, трохи підбило наш транспорт. Але поранених забрали та вивезли», — розповів боєць. 

Восени 2022-го у «Востока» додалося ще одне поранення і досить складне. Попри довге лікування душа знову покликала його на захист Батьківщини. Надихаюче кредо захисника – «Не ми повинні боятися ворогів, нехай вони бояться нас!».

Нагадаємо, раніше медикиня Криворізької бригади ТрО врятувала пораненого бійця під час першої ворожої атаки дроном. https://one.kr.ua/news/48754

Джерело

Новости Кривого Рога