19 травня 1995 року культурне життя Кривого Рогу докорінно перевернулося. Адже академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху» показав свою першу виставу – «Пурпурові вітрила». Її підготували за мотивами однойменної повісті Олександра Гріна.
Антоніна Бєльська, заслужена діячка мистецтв України, засновник театру «Академія руху», й досі пам’ятає, як щемливо проходила прем’єра.
«Було дуже багато глядачів, оскільки це була дивина по Україні у той час. Кінець 90-х років, закривалися театри. А Кривий Ріг спромігся відкрити третій театр за рахунком. Ще й такий незвичайний театр пластичної драми. Це взагалі, ми до сьогоднішнього дня є одним єдиним в Україні. А тоді це взагалі було нонсенс. У кожного дорослого, який сидів в глядацькій залі, на одній нозі і на другій сиділо по-двоє дітей. Ця вистава нас хвилює, вона була ще в репертуарі декілька років тому. Зараз у нас трошки інші часи, ми зараз інші роботи робимо, але первенець наш не залишає у спокої і ми його будемо взагалі повторювати кожного року. Раніше ми ним розпочинали наш творчий сезон і закінчували. Була в нас така традиція», — каже Антоніна Бєльська.
Неймовірна історія театру продовжує свій літопис. 24 травня містян кличуть на показ вистави «Хем» за творами Ернеста Гемінґвея «Старий і море» та «Прощавай, зброє!». Команда готує історію про мужність, волю та наполегливість. У ній однаково сильно звучать почуття обов’язку та відчуття жорстокості війни. Але віра в свій потенціал може допомогти здолати будь-які труднощі та отримати можливість побачити післязавтрашній світанок.
«Це нова робота нашого молодого режисера, нашого директора Сергія Бєльського. У Олександра Гнатовича було дві вистави «Прощавай, зброє!» і «Старий і море». І те, що у Олександра Гнатовича не вийшло ще тоді, Сергій сказав, я це зроблю. І робить. Отож, я наших криворізьких шанувальників театрального мистецтва хочу запросити на прем'єру нашу 24 травня о 17-й годині. У нас в театрі відбудеться театральне дійство. І хотілося б мені всім, нам, побажати мирного неба, здоров'я і процвітання», — додала Антоніна Бєльська.
Нагадаємо, раніше ми писали виставу «Чорні дошки».