Чергова спроба росіян залишити українців без освіти: п’ять із десяти будівель коледжу «Політехніка» у Кривому Розі не підлягають відновленню після вибуху 31 липня (інтерв’ю)

Чергова спроба росіян залишити українців без освіти: п'ять із десяти будівель коледжу «Політехніка» у Кривому Розі не підлягають відновленню після вибуху 31 липня (інтерв’ю)

31 липня росіяни здійснили черговий теракт, завдали ракетний удар по житловому будинку та навчальному закладу Кривого Рогу. Внаслідок цієї трагедії загинули шестеро людей, серед них є дитина. Понівечені квартири, зруйновані оселі та знищені життя — це несе за собою росія. Тоді 75 людей отримали поранення, серед них – 8 дітей. У лікарнях міста зараз перебувають 22 поранених, серед них 2 дітей.

За попередньою інформацію росія вдарила балістичними ракетами. Влучили по житловому 9-типоверховому будинку та навчальному корпусу політехнічного коледжу. Частина 9-типоверхового будинку, де жили звичайні цивільні люди, знесена від 4-го до 8-го поверху. Корпус навчального закладу також сильно зруйнований. Всього від удару постраждали понад квартири, 32 квартири знищено вщент, 5 медичних закладів, 13 закладів освіти та 1 заклад культури.

Журналісти krivbass.city поспілкувалися з Андрієм Шайканом, в.о. ректора Державного університету економіки і технологій про влучання ворожої ракети у корпуси Фахового коледжу «Політехніка» ДУЕТ, про наслідки ракетного обстрілу та про те, як оговтались викладачі після того трагічного дня.

 Чергова спроба росіян залишити українців без освіти: п'ять із десяти будівель коледжу «Політехніка» у Кривому Розі не підлягають відновленню після вибуху 31 липня (інтерв’ю)1

Читайте також: У місті від початку начального року впроваджують модель дистанційного навчання з можливістю надання консультацій у режимі офлайн для навчальних закладів. 

Чергова спроба росіян залишити українців без освіти: п'ять із десяти будівель коледжу «Політехніка» у Кривому Розі не підлягають відновленню після вибуху 31 липня (інтерв’ю)2

— Андрію Валерійовичу, розкажіть, будь ласка, як ви дізнались про влучання ракети у будівлі коледжу 31 липня і що відбувалося у той день?

 — “Зранку працівники коледжу, як завжди, прийшли на роботу. Усі готувалися до нового навчального року, працювала приймальна комісія, чекали на абітурієнтів. О 8:58 без сигналу повітряної тривоги відбувся вибух в одній із будівель коледжу. Ми чекали на вступників з батьками, нам дуже пощастило, що так рано ніхто не прийшов, адже постраждалих могло бути більше. За 20 хвилин я вже був у коледжі, і ми разом із робітниками закладу почали розгрібати завали.

Коли розійшовся пил, працівники побачили, що від лабораторного корпусу майже нічого не лишилося. Навкруги було дуже багато зранених та вбитих птахів: голуби, ластівки, стрижі, — їх була неймовірна кількість, а пір’я літало по всій території коледжу.

На жаль, в наслідок вибуху загинула співробітниця, яка виконувала обов’язки прибиральниці: саме в той час вона поралася на подвір’ї. Шар цегли був близько 0,5 метри і рятувальники працювали до самого вечора, щоб знайти тіло загиблої.

Коли співробітники вийшли зі сховища усі в крові та подряпинах, то одразу кинулися допомагати. У цей момент ми розуміли — відбувається те, що не можливо виправити, відмотати час назад та змінити ситуацію. Проти нас стоїть сила, яка  не має жалю та розуміння, яка не від людського і точно не від Бога. Проте ніхто не відчував страху — усі були сконцентровані лише на допомозі. І тоді я побачив наш колектив зовсім з іншої сторони, пишаюся людьми”.

Чергова спроба росіян залишити українців без освіти: п'ять із десяти будівель коледжу «Політехніка» у Кривому Розі не підлягають відновленню після вибуху 31 липня (інтерв’ю)3

— Розкажіть детальніше про наслідки вибуху та масштаби руйнувань, які він спричинив.

— “Вибух був такої сили, що відразу зруйнувалися 2 будівлі і ще 3 було дуже сильно пошкоджено. Усе устаткування лабораторного корпусу фахового коледжу «Політехніка» дістати неможливо, єдине, що вдалося врятувати — документи та архівні записи. Навчальний заклад має багатолітню історію, майже столітній архів було дуже важливо врятувати.

Центральна будівля коледжу сильно постраждала і її реставрація або відновлення знаходиться під питанням. Поруч також ушкоджено один з навчальних корпусів Державного університету економіки і технологій та 2 гуртожитки, які знаходяться навпроти, через вулицю. Загалом від цього вибуху в університеті постраждало 10 будівель.

Попередньо огляд корпусів проводили експерти і вони сходяться у думці, що 5 з 10 будівель не підлягають відновленню. Близько через 2 тижні ми будемо мати вже точне експертне заключення.

На жаль, обсяг руйнувань настільки великий, що вимірюється десятками мільйонів гривень, а за окремими адресами —  це стовідсоткове руйнування з усім майном, що було в середині. Так, біда велика, проте ми не складаємо руки”.

Чергова спроба росіян залишити українців без освіти: п'ять із десяти будівель коледжу «Політехніка» у Кривому Розі не підлягають відновленню після вибуху 31 липня (інтерв’ю)4

— Хто вам допомагав? Звідки надходила допомога?

— “Ми відчули допомогу відразу, у перші ж години: телефонували випускники, ректори різних університетів і пропонували свою допомогу, за що я їм дуже вдячний. Це були ректори Дніпра, Одеси, Чернігова і телефонували навіть зі зруйнованого університету у Миколаєві.

Я особливо вдячний ректору Ярославу Владиславовичу Шрамку з КДПУ, адже він зателефонував близько 11 ранку, коли стало біль-менш зрозуміло що і де відбулося, й моментально запропонував допомогу.

Раніше ми писали: у якому форматі продовжать навчання криворізькі викладачі та студенти, журналісти krivbass.city запитали у команди ДУЕТ.

Джерело

Новости Кривого Рога