Чи безпечна вода у річці Інгулець після ракетного удару: криворізькі екологи провели дослідження

Чи безпечна вода у річці Інгулець після ракетного удару: криворізькі екологи провели дослідження0

У вересні 2022 року росія завдала ракетного удару по гідроспоруді на річці Інгулець у Кривому Розі. Тоді внаслідок удару стався значний витік води, підтопило близько 200 будинків, загинули риби, а річка після відбудовних робіт почервоніла. Тоді Міндовкілля надавало свої висновки після удару.

Сьогодні, 17 травня, ГС «Досить труїти Кривий Ріг» провели прессконференцію для ЗМІ і розповіли про свої дослідження води у Кривому Розі. Журналісти krivbass.city також відвідали захід і дізнались про стан води.

Фахівці спілки зазначили, що одразу після ракетного удару та засипання греблі кварцитами дослідили якість води, навіть потрапили під обстріли росії. На той момент занепокоєння викликало забруднення фосфатами та нітратами. Через півроку спеціалісти знову відібрала проби води з Інгульця, щоб перевірити її якість.

Читайте також: Чи безпечна питна вода на території Криворізького району? Результати досліджень

Відбір води здійснювали у тих самих трьох точках, що і минулого разу, у березні 2023 року. Проби проаналізували за допомогою експрес-систем.

Чи безпечна вода у річці Інгулець після ракетного удару: криворізькі екологи провели дослідження1

Отже, фахівці спілки «Досить труїти Кривий Ріг» зазначили, що після ракетного удару показники покращилися за концентрацією забруднюючих речовин, але без зміни категорії якості води. Станом на сьогодні вода в Інгульці за екологічними показниками має Посередню якість, через підвищення вмісту розчинених солей, сполук жорсткості води, нітрат-іону та нітрит-іону. Що не є екологічно безпечним рівнем.

«Проте зменшився вміст зважених речовин, сполук нітрогену та фосфатів. Це ще раз підтвердило теорію, що у 2022 році Інгулець після ракетного удару був забруднений цими речовинами внаслідок розливу води, затоплення каналізаційних мереж та вигрібних ям на приватних обійстях», — зазначила Анна Амбросова, головна екологиня спілки.

За результатами дослідження, ракетний удар росії та відбудовні роботи на греблі Карачунівського водосховища не мали довготривалого ефекту на якість вод Інгульця та мали некатастрофічний ефект і на екосистему річки.

Раніше ми повідомляли, що впливає на смак та колір питної води у Кривому Розі?

Джерело

Новости Кривого Рога