У Кривому Розі небо примхливе й мінливе, мов літній настрій. У нічній тиші можливий невеликий дощ, а вдень небо може раптово нахмуритися й пролити помірний короткочасний дощ, подекуди із грозою. Вранці туман, ледь вловимий, мов подих привида, повисне над містом, залишаючи росу на траві.
Попередження від Дніпровського регіонального центру з гідрометеорології: по Дніпропетровської області збережеться надзвичайна (V класу) пожежна небезпека.
Читайте також: Липневе збурення небесної тиші: новий магнітний шторм охопив Землю
Вітер в Кривому Розі встановиться південний, 7-12 м/с. Стовпчик термометра покаже мінімум вночі й на ранок +16…+19°С і максимум +27…+30°С — в денні години та надвечір. Атмосферний тиск 748-750 мм.
Народний прогноз погоди:
Наші пращури приділяли велику увагу природним знакам, спостерігаючи за кольором неба під час заходу сонця. Яскраве і червоне забарвлення часто вказувало на майбутню ясну погоду. Це було своєрідним передвісником сприятливих погодних умов на наступний день.
Що відзначають в Україні та світі 19 липня 2025 року:
День тренера в Україні відзначається щорічно 19 липня. Це свято людей, для яких спорт — не просто професія, а покликання. Тренерів, наставників, ентузіастів фізичної культури, що день у день виховують силу волі, характер і любов до руху, надихають до перемог і дарують приклад здорового, активного життя. Православна церква України вшановує пам’ять преподобної Макрини, сестри святого Василія Великого, преподобного Паїсія Києво-Печерського та обрітення мощей преподобного Серафима, Саровського. А планета відзначає Всесвітній день фотографа (World Photography Day), Міжнародний день ретейнерів (International Retainer Day). Крім того це День нових друзів.
Народні прикмети та традиції 19 липня:
В народі цей день носив назву Макрина Плакальниця. За повір’ям, саме від цього дня у давнину починався так званий період великої води — дощів і злив, що насичували ґрунт перед осінню. Вірили: якщо потрапити під дощ у цей день — будеш здоровим увесь рік, бо дощ 19 липня вважається цілющим.
✔ Якщо цього дня раптово прийшло похолодання з дощем — така погода затримається на шість тижнів поспіль, а осінь буде затяжною, з частими дощами та сирістю.
✔ А от сухий і спекотний день — спека триматиметься аж до кінця липня і чакай на щедрий урожай — особливо зернових і городини.
✔ Кажуть також: якщо 19 липня не було дощу — ясна днина триватиме ще півтора місяця, даруючи землі тепло й дозрівання.
✔ Ранкова роса — на добру погоду та щедрий урожай огірків і капусти.
✔ Грім цього дня — на тривалий період теплої, лагідної погоди.
✔ Павутиння, що рясно вкриває трави — до сухої й ясної осені.
✔ А якщо ввечері небо забарвлене в червоне — наступного дня варто чекати спеки або навіть бурі.
Іменинники 19 липня:
Григорій, Дмитро, Роман, Степан, Євгенія.
За старим стилем: Анатолій, Антон, Валентин, Василь, Віктор, Гліб, Федір, Марта, Уляна, Юліана.
Талісманом людини, народженої 19 липня, є місячний камінь. Цей загадковий мінерал — одна з найпоетичніших різновидностей польового шпату, з характерним ефектом адуляресценції — м’яким, немов запотонілим, внутрішнім світінням, яке переливається сріблясто-блакитними відблисками. Саме завдяки цьому чарівному сяйву камінь і отримав свою назву — він ніби зберігає в собі світло повного місяця, що тане в серпанку нічного неба. Місячний камінь — символ тонких енергій, інтуїції й чуттєвого передбачення. Із глибокої давнини його вважали «дзеркалом душі», оберегом для тих, хто шукає істину у тиші, роздумах і снах. Йому приписували здатність розкривати внутрішній голос, заспокоювати розбурхані емоції, приносити натхнення та гармонію. Вважалося, що особливо сильну силу камінь проявляє в період повного місяця — тоді він «оживає» і мовчки розмовляє з серцем того, хто його носить.
Цей талісман пасує людям тонкої душевної організації, романтикам, мрійникам, поетам і тим, хто не боїться заглянути за межі видимого світу. Раніше ми писали: нас чекає справжня класика українського літа: рвучкий вітер, південне сонце, раптові грози й теплі ночі. А місцями — обнадійливі зливи та полегшення від денної задухи.