Чи чекати заморозків: прогноз погоди для Кривого Рогу на 29 квітня

Прогноз по Кривому Рогу

Ранок у Кривому Розі розпочнеться під ясним небом — сонце лагідно заливатиме вулиці золотим світлом. А вже вдень і ближче до вечора небосхил почне вкриватися мереживом хмар. Незважаючи на їхню присутність, дощу не передбачається — день мине без опадів.

Попередження від Дніпровського регіонального центру з гідрометеорології: по Дніпропетровської області збережеться надзвичайна (V класу) пожежна небезпека.

Увага! Після сухої теплої погоди, у зв’язку з вторгненням холодного арктичного повітря та переміщенням атмосферних фронтів з півночі Європи на території Дніпропетровської області у період 27-29 квітня очікується зниження температури. Після проходження холодного фронту температура повітря вночі та вранці знизиться до 1-6° тепла з нічними заморозками на поверхні ґрунту 0-2° (І рівень небезпечності, жовтий).

 Читайте також: Квітень прощається холодом, а травень ступає дощами: прогноз погоди на тиждень 28 квітня – 4 травня 

Вітер в Кривому Розі зміниться на південно-західний, 5-10 м/с і почнеться поступове потепління. Стовпчик термометра покаже вночі й на ранок +2…+5°С, на поверхні грунту все ще заморозки -0…-2°С, та +17…+20°С — в денні години і надвечір. Атмосферний тиск 755-749 мм. 

Народний прогноз погоди: 

Наші пращури уважно придивлялися до 29 квітня: яким буде цей день, таким, вірили вони, стане і весь травень. Природа сама підказувала — чи чекати тепла й достатку, чи бути готовим до примх і випробувань. Казали ще: «Якщо ярки заграють, а потім знову вдарять заморозки — врожай буде під загрозою, чекай перешкод».

Що відзначають 29 квітня 2025 року в Україні та світі:

Всеукраїнський день футболу, який відзначається 29 квітня — свято не тільки футболістів, а й усіх шанувальників вітчизняного футболу. Радониця – православне свято, яке відмічається у вівторок на другий тиждень після Великодня. Православна Церква України та її віряни за традицією цього тижня звершують поминання померлих і вшановують пам’ять дев’яти мучеників Кизицьких, яких ще звуть цілителями та преподобного Мемнона, чудотворця. А ще це День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї та Міжнародний день заснування Організації із заборони хімічної зброї, Міжнародний день імунології та День обізнаності про недіагностованих дітей, Міжнародний день танцю і Міжнародний жіночий паркур-вікенд, День застібки-блискавки й Всесвітній день бажань.

Народні прикмети та традиції 29 квітня:

Весна розгортає свої мінливі полотна: ще шелестять надворі холодні вітри, ще обережно квітує земля після нічних заморозків. Та природа вже шепоче своїми знаками: 

Якщо 29 квітня ластівки в гніздах — літо прийде рано.

Якщо вітер із півночі — затримається холод, а з півдня — травень буде теплим. 

Хмарне, але тепле небо обіцяє добрий хліб.

Гомінке квакання жаб — на вологу і лагідну погоду.

А дощі — на щедрий льон. 

Ясний схід сонця над обрієм — як обітниця гарного літа.

Іменинники 29 квітня:

Арсеній, Артем, Богдан, Василь. 

За старим стилем: Василина, Галина, Ірина, Леонід, Михайло, Ніка, Павло.

Талісманом людини, народженої 29 квітня, є гіацинт — коштовний камінь із глибин віків, знайомий ще стародавнім цивілізаціям. Здавна його вважали оберегом, що приносить мудрість, оберігає від зла й відкриває шлях до щасливих обставин. Гіацинт захоплює своїм кольором — теплим, наче вогонь, відтінком помаранчевого, бурштинового або глибокого червоного світла. Він нагадує краплю захованого в камені заходу сонця або вогник віри, що не гасне навіть у найпохмуріші часи. Його прозорі грані виблискують, ніби крила світла, даруючи душевний спокій і допомагаючи серцю знаходити правильний шлях.

Гіацинт вважають каменем внутрішньої сили: він допомагає приймати мудрі рішення, застерігає від марних спокус і зміцнює волю. Той, хто носить гіацинт, ніби тримає у долоні крихітний факел надії. Раніше ми писали: що наразі весна з характером: квітнева зима повернулась несподівано.

Джерело

Новости Кривого Рога