Чи спаде спека: прогноз погоди для Кривого Рогу на 27 липня

Прогноз по Кривому Рогу

У Кривому Розі небо майже чисте — лиш поодинокі хмарки ледь пливуть над містом. Істотного дощу не буде, а спека триматиметься впевнено й без поступок.

Попередження від Дніпровського регіонального центру з гідрометеорології: по Дніпропетровської області збережеться надзвичайна (V класу) пожежна небезпека. 

Читайте також: Грози, спека і строкатий настрій літа: як минуть останні липневі вихідні, 26–27 липня в регіонах України 

Вітер в Кривому Розі зміниться на північно-східний, 7-12 м/с. Стовпчик термометра покаже мінімум вночі й на ранок +20…+23°С і максимум +32…+35°С — в денні години та надвечір і це в затінку. Атмосферний тиск 752-749 мм. 

Народний прогноз погоди: 

З цього дня, за повір’ям, літо починає поступово здавати свої позиції, готуючи природу до осені. Цей процес триватиме аж до 26 серпня. У цей час листя на деревах починає змінювати свій колір, набуваючи теплих осінніх відтінків. У давні часи наші пращури помітили, що якщо день 27 липня видається спекотним і сухим, то зима обіцяє бути холодною і малосніжною.

Що відзначають в Україні та світі 27 липня 2025 року:

Щороку в останню неділю липня ми вшановуємо День працівників торгівлі — професійне свято всіх, хто працює на ринку, у крамницях, маркетах, складах і офісах, з товаром у руках або на рахівницях. 27 липня в Україні офіційно відзначають також і День медичного працівника, або День медика. Це свято встановлено указом Президента у 2023 році як нова, символічна дата на противагу радянській традиції. Воно збіглося з церковним днем святого великомученика Пантелеймона, покровителя лікарів і цілителів. Отже, православна церква України вшановує пам’ять святого великомученика і цілителя Пантелеймона, він у християнстві вважається покровителем  воїнів і лікарів, військових медиків. А також святого Климента. Планета відзначає День трансатлантичного зв’язку (Cross Atlantic Communication Day) і Всесвітній день бабусь, дідусів та людей похилого віку (World Day for Grandparents and the Elderly). Крім того це День вшанування волинки (Bagpipe Appreciation Day), День ходіння на ходулях (Walk on Stilts Day), День народження гамбургера, День свисту та свистунів і День «Візьміть свою кімнатну рослину на прогулянку».

Народні прикмети та традиції 27 липня:

У день святого Пантелеймона, мов у дзеркалі, проступає відблиск майбутньої осені. Недарма наші пращури вдивлялись у небо, шепочучи: «Яка погода на Пантелеймона — така й осінь буде».

✔  Якщо ранкові трави блищать густою росою — чекай дощової осені. 

✔  Якщо ж день обгортається м’яким сірим серпанком — осінь буде затяжною, таємничо теплою, наче осінній сон. 

✔  Західний вітер ніс за собою прикмету — дощі в жнива, а червоний обрій і тиха небесна гладь обіцяли ще довге літнє тепло.

✔  На полях стрибали коники — тиха передвісниця сухої і теплої днини. 

✔  Мурахи ж, поспішаючи замурувати входи до свого підземного царства, — попереджали про близький дощ. 

✔  А капустяні качани, що вже почали зав’язуватись, віщували — осінь буде холодною. 

✔  Якщо дуб ряснів жолудями — це була добра звістка для хліборобів: урожай обіцяє щедро віддячити.

Іменинники 27 липня:

Герман, Еммануїл, Іван, Клим, Микола, Наум, Сава, Анфіса.

За старим стилем: Іван, Костянтин, Микола, Петро, Степан, Федір.

27 липня народжуються люди, покликані до глибокої внутрішньої сили. Їхнім каменем-оберегом є яшма — мінерал, відомий людству з найдавніших цивілізацій. У Вавилоні її вкладали у печатки царів, в Єгипті — у ритуальні амулети, а в скіфських курганах знаходили яшмові талісмани поруч із мечами й прикрасами. Яшма — давній, мов Земля, мінерал, у якому, здається, застигли багряні заходи, сизі тумани гір і мовчазні вогні підземелля. Вона виглядає, наче шматочок кам’яного світанку — з розводами, вкрапленнями, химерними візерунками, які кожного разу відкривають нову історію. Яшма — це дрібнозерниста кварцова порода, різновид халцедону, що забарвлена домішками заліза, марганцю, глини та інших мінералів, які надають їй неповторних відтінків і текстур.

Яшма — це камінь мужності, цілісності та захисту. Вона, за повір’ями, не просто «гасить» зло, а наче створює навколо людини ауру непроникного спокою, духовного світла й сили, оберігаючи від зурочень і зневіри. Його носили воїни перед битвами, мудреці при обрядах, матері вкладали дітям під подушки — щоби сон був тихим, а серце — безстрашним. Раніше ми писали, що наразі три метеорні потоки виходять на небосхил, кожен зі своїм характером і родзинкою. Без телескопів, без спецобладнання – просто вийдіть під зорі.

Джерело

Новости Кривого Рога