Ці навички потрібні кожному: понад шість тисяч криворіжців пройшли навчання у Центрі готовності цивільних

Фото ЦГЦ у Кривому Розі

24 липня 2025 року Центр готовності цивільних (ЦГЦ) Благодійного фонду Сергія Притули відзначив третю річницю з дня заснування. За цей час проєкт став важливою частиною національної системи безпеки, а Кривий Ріг — одним із найактивніших осередків в Україні. Про це повідомили у пресслужбі ЦГЦ Кривого Рогу.

Кривий Ріг — серед лідерів з підготовки цивільних

Нагадаємо, що ЦГЦ був створений у відповідь на повномасштабне вторгнення росії як платформа для навчання цивільного населення базовим навичкам виживання, оборони та психологічної стійкості. Вже понад 80 тисяч українців пройшли 4 750 тренінгів у 21 області. З них 6 292 учасники — саме з Кривого Рогу.

Ці навички потрібні кожному: понад шість тисяч криворіжців пройшли навчання у Центрі готовності цивільних1

Фото ЦГЦ у Кривому Розі

Кривий Ріг увійшов до десятки міст-лідерів за обсягом підготовлених громадян. Лише протягом останнього року місцевий осередок провів навчання для 2 649 осіб. Популярними залишаються теми домедичної допомоги, безпечного поводження зі зброєю, мінної безпеки, управління БПЛА та стресостійкості в умовах тривалого напруження.

«Проходження курсу стало для мене справжньою підтримкою у важкий період. Після навчання я почала почуватися впевненіше, а моя донька — спокійніше», — зазначає криворожанка пані Юлія, дружина військовослужбовця, яка долучилась до тренінгів ЦГЦ із власної ініціативи.

Читайте також: скільки «офіційних» волонтерів на Дніпропетровщині

Ці навички потрібні кожному: понад шість тисяч криворіжців пройшли навчання у Центрі готовності цивільних2

Фото ЦГЦ у Кривому Розі

Знання, здобуті на курсах, неодноразово допомагали мешканцям Кривого Рогу діяти швидко і правильно в екстрених ситуаціях: під час повітряних тривог, дорожньо-транспортних пригод або раптових втрат свідомості у перехожих.

Усі інструктори з військових напрямів — це комбатанти або діючі військові. Тренінги з психології, кібербезпеки, роботи з ветеранами чи арттерапії проводять профільні експерти.

«Кожен тренінг — це не просто лекція, а реальні сценарії, які ми програємо разом із учасниками. Кривий Ріг — сильне місто, й ми бачимо, як його мешканці прагнуть бути підготовленими», — зазначає Олексій Сердюков, національний координатор ЦГЦ .

Команда ЦГЦ у Кривому Розі також допомагала місту під час надзвичайних ситуацій — зокрема, як волонтери після ворожих обстрілів, разом із медиками та рятувальниками.

На майбутнє Центр готовності цивільних планує створити стаціонарні тренувальні простори з навчальними симуляторами та розширити присутність у громадах. Досвідом ЦГЦ вже цікавляться як українські державні структури, так і експерти з країн Балтії.

Раніше ми писали: В Україні запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву: що потрібно знати криворіжцям

Джерело

Новости Кривого Рога