Цькування доводить до суду: у 2025 році зафіксували майже три сотні випадків булінгу щодо дітей

За 10 місяців цього року в українських навчальних закладах зафіксовано понад 230 випадків булінгу. Показник став на 7% більше за той, що був у 2024-ому. 76% справ вже розглянуто судами, повідомляє «Опендатабот».

Цькування доводить до суду: у 2025 році зафіксували майже три сотні випадків булінгу щодо дітей

56% протоколів стосувалися дій малолітніх або ж неповнолітніх осіб. Це частина 3 статті 173-4 КУпАП. Ця частка є незмінною, порівняно з минулим роком. Однак, вона майже вдвічі більше, ніж до початку повномасштабної.

«33 протоколи було складено за булінг, вчинений групою або повторно (ч.2 та ч.4 статті 173-4 КУпАП). Їхня частка фактично не змінюється вже кілька років і залишається на рівні 14-15%. Проте ці справи розглядають найгірше — лише половина дійшла до суду. Водночас зафіксовано 56 порушень за цькування (ч.1 статті 173-4) — це кожна п’ята справа про булінг. У порівнянні до 2021 ситуація покращилась: тоді частка таких справ сягла 39%», — йдеться в матеріалі.

Найкраща динаміка з боку судів стосується відповідальності керівника закладу освіти за неповідомлення про факти булінгу. Це частина 5 статті 173-4 КУпАП. 85% випадків отримали рішення. 

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Кривому Розі пенсіонера підозрюють у розбещенні дівчинки.

Джерело

Новости Кривого Рога