У 2025 році вперше випускників українських медичних вишів розподілятимуть в інтернатуру за допомогою електронної системи рейтингового розподілу. Автоматизація обіцяє зробити процес максимально прозорим та ефективним. Про це повідомила пресслужба МОЗ.
Завдяки інноваційній системі, майбутні лікарі за спеціальностями «Медицина», «Педіатрія», «Медична психологія» та «Стоматологія» (як бюджетники, так і контрактники) отримають можливість самостійно обирати бажане місце проходження інтернатури серед усіх доступних державних пропозицій по всій країні.
Нова система візьме на себе цілий ряд важливих функцій:
— Акумулюватиме інформацію про академічні успіхи випускників.
— Автоматично визначатиме конкурсний бал та рейтинг кожного випускника.
— Здійснюватиме рейтинговий розподіл місць інтернатури в автоматичному режимі.
— Збиратиме та зберігатиме дані про інтернів, формуватиме електронну документацію щодо проходження інтернатури та забезпечуватиме електронний супровід усього процесу навчання.
Важливою перевагою є системи інтеграція з єдиним порталом вакансій у закладах охорони здоров'я (https://medvacancy.moz.gov.ua). Це означає, що інтерни проходитимуть практичну підготовку за обраною спеціальністю саме там, де їхні знання та навички дійсно необхідні.
Ключові дати для майбутніх інтернів виклали у вигляді інфографіки, залишаємо її нижче.
Нагадаємо, раніше ми писали, що мешканці Дніпропетровщини активно повідомляють про порушення в аптеках