Домашнє насильство — проблема, яка щодня загрожує здоров’ю й навіть життю багатьох людей. У Кривому Розі патрульні поліцейські щодня отримують нові виклики щодо сімейної агресії та конфліктів. Про те як поводитися в таких випадках нагадали у пресслужбі Патрульної поліції Кривого Рогу.
Криворізька поліція нагадала, куди звертатися у випадку насильства
Щоб запобігти таким випадкам і підтримати постраждалих, інспектори відділу зв’язків з громадськістю постійно проводять роз’яснювальні заходи серед жителів міста. Головне завдання — донести: не можна мовчати, допомога завжди поруч.
Куди звертатися за допомогою
Якщо ви стали жертвою або свідком домашнього насильства, звертайтесь:
— Національна поліція України — 102
— Урядова гаряча лінія — 15-47
— Безоплатна правова допомога — 0-800-213-103
— Чат-бот МВС у Telegram: https://t.me/police_helpbot
Мобільний застосунок для виклику допомоги без дзвінка, доступний у Google Play та App Store. Завантажити застосунок та отримати інструкції можна за номером гарячої лінії: 116-123.
Читайте також: в поліції закликають реагувати на домашнє насильство
Поліцейські закликають не ігнорувати випадки насильства, навіть якщо ви лише свідок. Своєчасне повідомлення може врятувати чиєсь життя.
«Насильство — це не внутрішня справа родини. Це злочин, проти якого потрібно об’єднуватися всією громадою», — наголошують у патрульній поліції.
Нагадаємо, що наразі у 48 громадах області затверджена Програма для кривдників. Її завдання – корекція агресивної поведінки.
Крім того, на Дніпропетровщині працюють 122 спеціалізовані служби підтримки мешканців, постраждалих від насильства. Зокрема, мобільні бригади, денні центри соціально-психологічної допомоги, кризові кімнати, консультативні служби.
Раніше ми писали: Жест, що може врятувати: як розпізнати сигнал про домашнє насильство