День матері в Україні: коріння свята та його традиції

В Україні у другу неділю травня, відзначають День матері. Коріння цього свята у нашій державі починається із 1999 року, і з того часу офіційна дата трансформувалась у популярну та добру сімейну традицію вшановування матерів для наших громадян. Тож сьогодні обов’язково обійміть та привітайте своїх матусь.

День матері в Україні: коріння свята та його традиції

Запроваджений День матері був указом Президента України від 10 травня 1999 року. Сьогодні, як і щороку, це свято, присвячене матерям та материнству. 

Мама в нашій країні з давніх-давен вважалася справжньою берегинею домашнього вогнища і саме тою людиною, до якої діти приходили й приходять за добрим словом, порадою чи допомогою і підтримкою. Тож, хоча офіційно День матері з'явився в Україні порівняно недавно, шанують матусю українці набагато довше. 

Ініціаторами запровадження та відродження Дня матері в Україні були членкині «Союзу українок» з Галичини. Ще у 30-х роках ХХ століття вони влаштовували концерти, конференції, фестивалі, де обговорювали роль материнства у світі, а також писали статті до українських та світових газет. Та повернути це свято в Україну на державному рівні вдалось лише у 1999 році. Й місяць травень обрали свідомо: в християнській вірі це місяць Пресвятої Богородиці, а католицька церква присвячує його Діві Марії.

Сьогодні в День матері діти намагаються показати своїм найріднішим людям усю глибину своєї поваги та любові до них. На честь матусь пишуть вірші, складають пісні, малюють дивовижні художні роботи в яких , відображається весь всесвіт, що несе у собі мама. Наприклад, багато криворізьких юних митців взяли участь у конкурсі «Портрет моєї матусі» до Дня матері. Також дорослі й малі діти своїм рідненьким матусям  в цей день дарують подарунки і несуть букети квітів. 

Втім це свято, приносить для одних людей радість, а для інших – сум. Росія веде в Україні дуже жорстоку війну, у якій тисячі матерів втратили своїх дітей, не менше дітей залишились без своїх найрідніших у світі матусь. Скільки тепла, любові, турботи й світла у слові «мамо», та скільки ж в ньому болю, туги й суму через розв’язану рф повномасштабну війну. Ось такі вони наші сучасні українські матусі. 

Тож пам’ятати, говорити про вдячність і любов їм треба частіше, ніж раз на рік. Бо час непередбачувана одиниця виміру й казати рідним про свої почуття треба частіше, аби встигнути і бути почутим. День матері – це наче щорічне весняне нагадування, наскільки важливою є роль матерів у світі і якої поваги вони заслуговують.

Джерело

Новости Кривого Рога