Дешевше не буде: депутати міськради підтримали петицію про зниження тарифів на воду

Дешевше не буде: депутати міськради підтримали петицію про зниження тарифів на воду

На черговій сесії криворізької міської ради, яка відбулась сьогодні традиційно в закритому режимі, депутати мали розглянути петицію містянки. Про це повідомляють в управлінні преси криворізького міськвиконкому.

Світлана Горбачова вимагала розглянути петицію, яку підтримала 1000 криворіжців, про зниження тарифів на воду, оскільки якість води не відповідає нормам після підриву Каховської ГЕС. До того періоду, поки якість води не буде відповідати санітарним нормам, авторка петиції просить знизити її вартість для споживічів.

Директор Департаменту розвитку інфраструктури міста Іван Карий перед голосуванням звернувся до депутатського корпусу:

«Голосування на сесії міськради щодо тарифів за воду не має сенсу і не призведе до зниження тарифів. Це неможливо, оскільки тарифи на воду, так само, як на електроенергію та на газ, встановлюються центральними органами влади, зокрема на воду – НКРЕКП».

Депутати все ж підтримали петицію, однак, як видно зв слів Івана Карого, вплинути на ситуацію не можуть.

Також в управлінні преси міськвиконкому повідомили, що тарифи на воду встановлені згідно з Постановою НКРЕКП № 2855 від 22.12.2021 р. «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення комунальному підприємству «Кривбасводоканал» і складають для населення 31,36 грн за один кубічний метр водопостачання та водовідведення сумарно.

Читайте також: На сесії криворізькі депутати ухвалили положення про перейменування вулиць у місті.

Зокрема, повідомляється, що тариф є нижчим, ніж у багатьох інших містах, навіть тих, які стоять на річках (або поряд), звідки здійснюється водозабір: місто Павлоград – 53,66 грн.; «Новомосковськводоканал» — 44,84 грн.; КП «Никопольское ПУВКХ» — 33,62 грн; однаково з КП «Днепроводоканал» — 31,356 грн.

При цьому, в умовах діючих ще з початку 2022 року тарифів, КП «Кривбасводоканал» зараз здійснює величезний обсяг роботи з будівництва нових водогонів для стабілізації водопостачання Кривого Рогу після підриву окупантами Каховської ГЕС, роботи з монтажу обладнання, підвезення води, також в рази збільшилися кількість ремонтів через гідроудари та багато іншого. При цьому значна частина співробітників підприємства зараз захищає державу зі зброєю в руках.

Раніше ми повідомляли, про значну кількість вакансій на комунальному підприємстві «Кривбасводоканал».

Джерело

Новости Кривого Рога