Дикі тварини посеред спального мікрорайону Кривого Рогу: у будинку на Східному оселилися лисиці

Дикі тварини посеред спального мікрорайону Кривого Рогу: у будинку на Східному оселилися лисиці0

У підвальному приміщенні одного з будинків на мікрорайоні Східний з’явилося хиже сусідство. Там оселилася лисиця з лисеням. Хижі тварини нажахали мешканців і вони почали шукати варіанти перевезення тварин в інше, більш безпечне для них і людей місце. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила зоозахисниця Анастасія Іванова.

Анастасія розповідає, що хижі мама з дитинчам вже близько трьох днів гуляють районом і їх бачили в різних місцях. Раніше, за словами зоозахисниці, лисяча родина жила у норі в балці цього ж мікрорайону. Але місцеві мешканці почали вигулювати там собак мисливської породи, через що лисиця з лисеням почали шукати більш безпечне для себе місце і перемістилися до багатоповерхівок.

Також читайте: Куди дзвонити, якщо укриття у Кривому Розі не працює — гаряча лінія

Пізніше пара лисів помандрувала далі, їх бачили вже в іншому районі, на Сонячному.

Зоозахисниця повідомила, що місцеві мешканці телефонували в різні інстанції міста, але їм ніде не допомогли вирішити проблему з родиною лисів. Тому люди вирішили надати історії розголосу в надії знайти організації чи людей, які займаються захистом диких тварин.

Відомо, що лиси переносять невиліковну смертельну хворобу сказ. Основними резервуарами сказу у природі залишаються дикі тварини. Вірус сказу міститься в слині хворої тварини і при укусі потрапляє в рану чи подряпину на шкірі людини. Від моменту зараження до перших проявів хвороби може проходити від 15 днів до 1 року. 

Відповідно, сусідство людей і диких, невакцинованих тварин, неприпустиме.

Раніше ми писали, на Дніпропетровщині цьогоріч підтвердили 13 випадків сказу тварин, станом на 5 травня кількість подібних випадків була 12. На Криворіжжі востаннє випадок сказу зафіксували у квітні у селі Сергіївка Софіївської громади. На противагу цьому, за аналогічний період 2022 року було зареєстровано 6 випадків сказу тварин. 

 

Джерело

Новости Кривого Рога