Дитяча жорстокість і тривожні цифри: кожен п’ятий підліток був жертвою онлайн-цькування, результати дослідження ЮНІСЕФ

У рамках соціологічного дослідження, проведеного ЮНІСЕФ, в українських підлітків дізнавалися чи стикалися вони з булінгом: були пасивними спостерігачами, активними агресорами чи жертвами. Результати показали, що 22% відчули цькування на собі. Натомість кількість дітей, які зізналися у тому, що брали участь в онлайн-знущанні, зменшилася – до 15%.

Дитяча жорстокість і тривожні цифри: кожен п'ятий підліток був жертвою онлайн-цькування, результати дослідження ЮНІСЕФ

Опитування проводилося серед понад 23,5 тисяч дітей у 700 навчальних закладах України на підконтрольних територіях. Дослідження виявило, що майже половина опитаних (49%) були свідками кібербулінгу протягом останніх пів року, причому чверть з них спостерігала за цим регулярно. 

Третина підлітків (33%) стверджують, що допомагали жертвам мережевого знущання, а 27% підтримували їх. Проте, тільки 25% розповіли про випадки цькування дорослим, і лише 19% звернулися за допомогою, якщо це відбувалося в інтернеті.

Близько третини свідків кібербулінгу (31%) не реагували на ситуацію. При цьому хлопці частіше проявляли пасивність, тоді як дівчата — допомагали постраждалим та зверталися за допомогою до дорослих.

Водночас, дослідники зауважили, що різко побільшало школярів, які не брали участі в бійках протягом останнього року. Якщо до 2022 року кількість таких респондентів коливалася від 61 до 65%, то тепер вона сягає 76%. Автори опитування пов'язують таку тенденцію зі зменшенням особистого спілкування між підлітками через війну та онлайн-навчання.

Нагадаємо, раніше ми писали, що менше половини школярів в Україні використовують рідну мову у вжитку.

Джерело

Новости Кривого Рога