Це підтвердили і суд першої інстанції за результатом семи судових засідань, і апеляційний суд за результатом двох судових засідань. Таким чином, законність утворення Ради оборони Кривого Рогу, обрання її голови Олександра Вілкула та персонального складу повністю підтверджена у судовому порядку.
Раду оборони міста Кривий Ріг було створено у критичній ситуації на самому початку війни, у її другий день – рішенням Виконкому Криворізької міської ради від 25 лютого 2022 року. Днем раніше, 24 лютого 2022 року, вийшов Указ Президента №64/2022 від 24.02.2022, в якому пунктом 6 наказувалося обласним, Київській міській державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування утворити ради оборони. У Кривому Розі головою Ради оборони міста було обрано Олександра Вілкула.
З моменту створення Рада оборони Кривого Рогу відіграла найважливішу роль в організації оборони міста, коли в місті фактично не було військових частин, а ворог колонами йшов на Кривий Ріг, щоб захопити його та прорватися до центральної України. Також – в організації допомоги військовим частинам – з початку війни за сприянням Ради оборони міста від Кривого Рогу надана пряма допомога понад 200 військовим частинам на суму 2 млрд. 428 млн. грн. Це — один із найбільших показників в Україні по допомозі ЗСУ від міст.
Радою оборони було організовано допомогу прифронтовим громадам, переселенцям, у створенні у місті хабів для ВПО. Реалізуються програми із соціальної підтримки криворіжців. А після підриву окупантами Каховської ГЕС Рада оборони організувала реалізацію містом та комунальними підприємствами проектів з водопостачання, завдяки яким Кривий Ріг майже рік залишався з водою, доки будувався державний проект «Інгульець – Південне».
Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул неодноразово брав участь у нарадах із Президентом України Володимиром Зеленським, міністрами та членами Уряду України, головами ОВА, у тому числі — з питань організації оборони, гуманітарних та соціальних питань, а також реалізації критично важливих для міста інфраструктурних проектів. Також у Кривому Розі впроваджується нова ветеранська політика – політика Героїв, яка охоплює 70 заходів з 10 основних напрямків – за оцінкою членів Уряду вона є прикладом для впровадження в інших містах України.
Незважаючи на всі ці факти, нечисленні «активісти», які виїхали з міста на початку війни і яким перестало бути страшно тільки у 2023 році (коли ворог вже був відігнаний від міста), мабуть, у своїх політичних цілях почали інсинуації в бік Ради оборони Кривого Рогу. Після повного провалу спроб знайти підтримку своїх дій у криворіжців, які знають реальні факти та тверезо оцінюють ситуацію, «активісти» спробували зірвати роботу Ради оборони через суди.
Так одна з таких найодіозніших «активісток» Вікторія Рудник спробувала через суд визнати протиправним та скасувати рішення виконкому Криворізької міської ради №2-р-ДСК від 25.02.2022 згідно якого утворено Раду оборони м. Кривого Рогу та призначено Головою Ради оборони м. Кривого Рогу Олександра Вілкула. Однак після всебічного розгляду в суді, згідно Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.07.2024 року, рішення виконкому про утворення Ради оборони міста та обрання її персонального складу були визнані абсолютно законними. В подальшому, відповідність ухваленого рішення щодо утворення Ради оборони Кривого Рогу законодавству України повністю підтвердив і Третій апеляційний адміністративний суд (м. Дніпро) у своїй постанові від 24.10.2024 у справі №160/11829/24.
24.10.2024 року постановою Третього апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Вікторії Руднік залишено без задоволення. Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.07.2024 року — залишено без змін. Таким чином, правомірність та законність рішення виконкому про утворення Ради оборони Кривого Рогу, обрання її голови Олександра Вілкула та персонального складу остаточно підтверджена за результатами судового розгляду.