Для наукових робіт та сталого майбутнього Кривого Рогу: школярів міста ознайомили з унікальною системою екомоніторингу

У цьому році Кривий Ріг завдяки взаємодії з неурядовою Чеською організацією «Арніка», за сприяння Чеської агенції розвитку, отримав 5 станцій моніторингу якості атмосферного повітря. Їх розподілили між закладами освіти. У такому рішенні додаткова користь – школярі матимуть змогу наглядно зрозуміти суть поняття «моніторинг» та проводити досліди.

Для наукових робіт та сталого майбутнього Кривого Рогу: школярів міста ознайомили з унікальною системою екомоніторингу

Начальник управління екології виконкому КМР Олександр Скакальський зауважує, що на сьогодні в місті, окрім цих нових дослідницьких станцій, є 35 постів моніторингу атмосферного повітря. 

«Ознайомили школярів з системою екологічного моніторингу міста. З роботою пересувної лабораторії Центру екологічного моніторингу. Також познайомили з унікальною портативною станцією моніторингу, яка інтегрована з квадрокоптером, що дозволяє вимірювати якість повітря у важкодоступних місцях. Сподіваємось, що такі заходи привернуть увагу школярів до питань охорони навколишнього середовища міста, ну і, зокрема, в питаннях моніторингу, які є важливою складовою загальної екологічної політики», — зауважив Олександр Скакальський.

Начальник аналітичного відділу показників атмосферного повітря КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу» Наталія Лаврик говорить, що отримане від партнерів устаткування називається станціями декатинного вимірювання. За їх рахунок дозволяється контролювати основні забруднюючі речовини – гази , діоксид сірки, пил, тощо. Ще можна бачити вологість, атмосферний тиск та радіаційний фон. 

«Результати вимірювання цих станцій можна дивитися онлайн на сайті Екосіті. Дітьми вони використовуються в наукових роботах. Ці дані дуже допомагають. Чим більше в місті точок вимірювання, тим більше у нас отримано даних. Тому ми можемо проводити кореляційний аналіз між обладнанням та виявляти найбільш ефективні системи моніторингу, а також отримувати всебічний аналіз повітряного басейну міста. Наразі 5 одиниць. Будемо спостерігати, як вони працюють, отримувати дані, аналізувати їх. А надалі плануємо розширювати нашу систему моніторингу», — прокоментувала Наталія Лаврик. 

Нагадаємо, раніше ми давали великий матеріал про розвиток екомоніторингу в Кривому Розі. 

Для наукових робіт та сталого майбутнього Кривого Рогу: школярів міста ознайомили з унікальною системою екомоніторингу1Для наукових робіт та сталого майбутнього Кривого Рогу: школярів міста ознайомили з унікальною системою екомоніторингу2Для наукових робіт та сталого майбутнього Кривого Рогу: школярів міста ознайомили з унікальною системою екомоніторингу3Для наукових робіт та сталого майбутнього Кривого Рогу: школярів міста ознайомили з унікальною системою екомоніторингу4

Джерело

Новости Кривого Рога