6 квітня у Кривому Розі пройшов Чемпіонат України із паверліфтингу. Приїхали взяти у ньому участь важкоатлети із 12 регіонів країни. Вони показували свої вміння та боролися за відзнаки у триборстві, жимі лежачи, становій тязі, підйомі на біцепс та в інших категоріях. Організовані змагання за ініціативи віце-президента федерації WPC України Олександра Гончара. Брали участь у чемпіонаті і військовослужбовці та члени криворізької команди «Ігор Нескорених».
Незважаючи на повномасштабне вторгнення, у нашому місті продовжують розвиватися різноманітні види спорту. Серед них і пауерліфтинг, завдяки міжнародній федерації WPC, у якій афільовано більше 70 країн світу, в тому числі і наша. Віцепрезидентом Української федерації WPC виступає Олександр Гончаров, за сумісництвом тренер із пауерліфтингу команди «Ігор Нескорених» Кривого Рогу.
За його ініціативою 6 травня на базі спортивного клубу «Форест» стартував Чемпіонат України із пауерліфтингу та окремих його видів. З’їхалися на нього важкоатлети із 12 областей України. За словами організаторів, через війну, багато хто не зміг взяти участь, тим не менш, набралось більше 160 різних номінації. Учасників розподіляли за віковими та ваговими категоріями. Вони демонстрували свої вміння у жимі лежачи, становій тазі, присіданні зі шангою, підйомі її строго на біцепс, триборстві, армліфтингу та у інших категоріях.
Дебютувала на змаганнях Марія, яка розповідає про своє захоплення: «Я масажистка, реабілітологиня і тренерка. Тому для мене спорт — це сенс життя. Я вважаю, що кожна людина має ним займатися, адже спорт — це запорука нашого здоров'я. Кожен повинен знайти свою пристрасть. Для мене нею став пауерліфтинг. Я обожнюю штангу, коли ти її підіймаєш — всі думки кудись зникають. Ти приходиш, і залишаєш тут свою злість. Я вважаю, що кожен повинен знайти свою спортивну пристрасть. Як реабілітологиня скажу: вас повинні тримати м'язи, а не хребет».
Не так давно у Львові проходили «Ігри Нескорених», де у складі команди із Кривого Рогу змагались пауерліфтери Валерій Катькін та Назарій Лозовий. Їх тренував саме Олександр Гончаров, організатор змагань. Завітали Нескорені і на Чемпіонат, а Назарій, зокрема, виступив і в ролі судді із жиму лежачи.
Сам же Олексанр Гончаров про необхідність таких змагань каже: «В нас декілька хлопців, які служать в ЗСУ прийшли на турнір буквально на кілька годин, а потім знову відбувають до військової частини. Гадаю, якщо вже для них це настільки важливо в житті, то для нас продовжувати займатися спортом, досягати нових висот, попри всі намагання рашистів – необхідно і правильно».