Для скверу місця немає: у Кривому Розі продовжують МАФізацію мікрорайонів

Для скверу місця немає: у Кривому Розі продовжують МАФізацію мікрорайонів0

У Кривому Розі МАФи розростаються як гриби. Вже декілька місяців поспіль то в одному, то в іншому районі міста встановлюють невідомо ким погоджені (і чи погоджені взагалі) кіоски.

Раніше ми розповідали, що мешканці міста у своїй більшості виступають проти такого засилля МАФів і просять це припинити. Найбільш активні з громадян навіть реєструють петиції з вимогами прибрати кіоски і встановити на їхньому місці щось більш корисне для мешканців.

Задля будівництва ларьків у Кривому Розі навіть демонтують меморіальні дошки митців, зокрема, Олександра Васякіна, почесного громадянина Кривого Рогу.

Не оминула МАФізація і мікрорайон Зарічний. По вулиці Десантній на парковці торговельного центру Текстиль маркет декілька місяців тому невідомі «підприємці» встановили ряд кіосків. Мешканці обурилися, зафіксували все на фото та відео, інформація розповсюдилася інтернетом, але на цьому все і зупинилося.

Читайте також: замість пандуса — МАФ: Кривий Ріг продовжують забудовувати кіосками

Трохи згодом у Покровській районній у місті раді відзвітували, що «очистили» район від небажаних конструкцій шляхом демонтажу кіосків з зупинок громадського транспорту. Нові малі архітектурні форми біля Текстиль Маркету увагу посадовців тоді не привернули.

Але історія з МАФами на Десантній отримала своє продовження. Сьогодні до вже встановлених кіосків довезли двома вантажівками ще цілий ряд таких же конструкцій. Їх навіть встигли встановити на металеві опори. Наші журналісти також побували на місці «МАФорозповсюдження» і поспілкувалися з мешканцями мікрорайону. Коментарів у підтримку такої розбудови міста ми так і не почули.

«На Зарічному немає ні парків, ні скверів, ніяких гарних місць з лавками, де можна було б вечорами посидіти і відпочити. От я хочу вийти з дитиною і чоловіком погуляти, куди мені йти? На занедбану набережну? Дуже хочеться, щоб не кіоски будували, а гарні зони відпочинку для дітей і дорослих», — озвучила свою думку мешканка мікрорайону Зарічний Наталія.

«У нас цих кіосків вже дуже багато, фактично на кожному кроці, я тут живу з дитинства, пам’ятаю як було ще буквально декілька років тому. Навіщо МАФів так багато? Хочеться чогось гарного і корисного в цьому районі, тут дуже багато людей живе, навіть ті ж дитячі майданчики. Хороші можна перерахувати на пальцях однієї руки, тому біля них дітей стільки, що не проштовхнутися», — вважає Олександр з вулиці Десантної.

З восьми кіосків, які розмістили навпроти торговельного маркету, два вже облаштували. В одному з них реалізують алкогольні напої, в іншому –медпрепарати.

Раніше ми писали: МАФ важливіший за пам’ять: у Кривому Розі будують кіоск на місці меморіальної дошки Олександру Васякіну. Нове “будівництво” розпочали за адресою вул. Пушкіна, 2. Це будинок поряд із площею Визволення.

Джерело

Новости Кривого Рога