«До бою!»: на Дніпропетровщині презентували «регіональну» поштову марку

На Дніпропетровщині презентували «власну марку» від Укрпошти. На ній зображена лялька-мотанка зі зброєю у руках. Це скульптура дніпровської майстрині Ірини Губанової. Тираж обмежений – до 1 тисячі екземплярів. Спецпогашення відбулося на дніпровському Головпоштамті.

"Сьогодні вводимо в обіг поштову марку – "До бою!". Вона дуже символічна. Адже мотанка – це образ матері, яка оберігає родину. Нині вона взяла в руки автомат, щоб захищати свою землю. Це – про волю до перемоги, незламність і звитягу українців, – зазначив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов. – Помітив, що багато людей стали філателістами саме з початку великої війни. Сам зібрав практично всі випуски. Кожен з них – це унікальна історія".  

Скульптура "До бою!" представлена у Скарбниці Національного Історичного Музею України у Києві. Її авторка – дніпровська майстриня Ірина Губанова. 

"Мотанка – сакральний родинний оберіг. Я вирішила зробити її сучасною. Ідея з’явилася ще на початку повномасштабного вторгнення. Рік тому завершила роботу. Багатьом людям вона подобається, особливо нашим захисникам, волонтерам. Вони використовують її як оберіг", – поділилася Ірина Губанова.

На аркуші – 9 марок. Традиційно підготували також листівку й конверт.

"Сьогодні марку можна придбати у Дніпрі. Від завтра – в інших містах регіону", – підкреслив директор з розвитку Дніпропетровської мережі АТ "Укрпошта" Сергій Єрмоленко.

Пан Дмитро придбав марки, листівки, конверти для своїх колег з Асоціації філателістів. У його особистій колекції – понад 30 тис марок. Чоловік зібрав й усі, що вийшли з початку повномасштабного вторгнення.  

"Мої улюблені – випуск "Доброго вечора, ми з України!" і марка, присвячена визволенню Херсона. Сьогоднішня теж цікава, тому що вона тематична, "на часі". Мені сподобалося, як переосмислили наш національний символ", – сказав член правління Дніпропетровського відділення асоціації філателістів України Дмитро Цимиренко.

Тираж марки – до 1 тисячі екземплярів. Придбати її можна лише на Дніпропетровщині.

Джерело

Новости Кривого Рога