До кінця вересня криворіжці можуть обміняти гроші старого зразка: попередження Нацбанка

Фото з відкритих джерел

У Нацбанку попередили українців, що залишився місяць, щоб обміняти дрібні монети та банкноти гривні старих зразків до 2003 року, що вилучаються з готівкового обігу. Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

У повідомленні йдеться про розмінні монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок та банкноти номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску.

Здійснити їх обмін можна до 30 вересня 2023 року включно. Після цього вони вже не обмінюватимуться.

До кінця вересня криворіжці можуть обміняти гроші старого зразка: попередження Нацбанка1

Щоб обміняти купюри та монети старого зразка, необхідно звернутися до Національного банку України:

  • у Києві: Контрактова пл., 2А;
  • у Дніпрі: вул. Воскресенська, 13;
  • у Львові: вул. Коперника, 4;
  • у Одесі: вул. Рішельєвська, 8;
  • у Харкові: Театральна пл., 1;
  • у Хмельницькому: вул. Володимирська, 91.

Читайте також: переселенці, які проживають у Дніпропетровської області мають можливість отримати фінансову допомогу для відновлення втраченого через війну мікробізнесу та започаткування власної справи у розмірі 1500 доларів США.

Також, щоб обміняти гроші, можна звернутися до уповноважених банків у всіх містах України: АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «ПУМБ». Актуальну інформацію, в яких відділеннях та філіях можна здійснити обмін, потрібно дізнаватися на офіційних сайтах цих банків.

Обміняти такі розмінні монети та банкноти на інші монети і банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу, можна в сумах, кратних 10 копійкам (для розмінних монет). За проведення обміну плата не стягуватиметься.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2019 року монети 1, 2 та 5 копійок перестали бути платіжним засобом та вилучаються з готівкового обігу. Також з 1 жовтня 2020 року з обігу вилучаються монети номіналом 25 копійок та завершується процес вилучення банкнот номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску.

Рішення про їх вилучення з готівкового обігу – частина комплексного рішення з оптимізації Національним банком України номінального ряду банкнот та монет гривні. Це підвищить захист і якість грошей та зробить готівкові розрахунки комфортнішими і простішими.

Раніше ми писали: Понад 4000 підприємств сьогодні розташовані і працюють у Криворізькому районі.  Завдяки їхній роботі за перше півріччя 2023 року надійшло до бюджетів територіальних громад по загальному та спеціальному фондах майже 12 млрд грн.

Джерело

Новости Кривого Рога