До синьо-жовтого змінив кілька кольорів: 23 серпня Україна відзначає День державного прапора

Синій – наше вільне небо. Жовтий – символ найродючіших у світі рідних полів. 23 серпня, за добу до Дня Незалежності, Україна відзначає День державного прапора. Дату обрано на згадку про події 1991 року, коли до будівлі Верховної Ради народні депутати внесли синьо-жовтий стяг.

До синьо-жовтого змінив кілька кольорів: 23 серпня Україна відзначає День державного прапора

Як з’явився символ з поєднанням синього та жовтого кольорів достеменно невідомо. За деякими легендами, саме ці відтінки з’явилися завдяки трипільцям під час великого переселення народів. Цікаво, що перша історична згадка про забарвлення прапору датована 1256 роком – часом заснування Львова. Саме на гербі цього міста поєдналися символічні кольори. Жовтий лев зображувався на блакитному тлі. Ці барви мали поширення і в період козацтва.
 
До речі, ви точно не знали ці 4 факти:

—  Наш прапор змінив кілька кольорів перед тим, як стати таким, як зараз. Він був червоним, малиновим і червоно-синім.
—  На початку 90-их китайська художниця Мао Мао пропонувала змінити розташування кольорів на прапорі. Вона думала, що держава матиме біди. Проте, позиція України залишилася непохитною. Кожен з нас знає, що синій – небо, а жовтий – пшениця. Особливо цінним це значення стало у часи повномасштабної війни. Коли зверху літають ракети, а пшеницю палять окупанти. 
—  У 2016 році прапор України замайорів на вершині найвищого світового вулкану — Охос-дель-Саладо в Андах. Його висота складає 6872 метри.
—  Розмір найбільшого українського стягу сягнув 40 на 60 метрів. Він навіть потрапив до національної Книги рекордів. Найбільший прапор у намальованому вигляді був у Києві у 2014 році. Мешканці столиці на Оболонській набережній розмалювали частку бетонного укосу. 

Український прапор – наш символ незламності. Він завжди нас об’єднуватиме та всилятиме мужність. Синьо-жовті кольори відзеркалюють нашу віру в майбутнє та жагу до перемоги. Разом ми переживемо цей випробувальний час, переможемо ворога та покажемо світові нашу непохитну духовну силу. Зі святом, Україно!

Джерело

Новости Кривого Рога