«Доброго дня, ваш родич потрапив у біду»: дві дівчини із Кривого Рогу по телефону обдурювали жителів Харківщини

17 травня правоохоронці затримали двох мешканок Кривого Рогу. Доведено, що ті за допомогою телефонного шахрайства змогли видурити майже 60 тисяч гривень у двох епізодах, а їх причетність до ще кількох наразі встановлюється. Про це повідомляє Головне управління Національної поліції Харківської області.

«Доброго дня, ваш родич потрапив у біду»: дві дівчини із Кривого Рогу по телефону обдурювали жителів Харківщини

Нещодавно у жительки Харківщини задзвонив телефон. Дівчина по той бік лінії представилася поліцейською та повідомила жінці страшну новину: з вини її доньки травмувалася дитина, яка потребує дороговартісного лікування. Доньці же загрожувала кримінальна відповідальність. 

Але, продовжувала «поліцейська», можна було б «вирішити» питання всього-навсього за 63 тисячі гривень, які варто було перерахувати на вказану банківську картку. Спантеличена жінка, яку шокував такий дзвінок, перерахувала на вказані реквізити всі кошти, які могла на той момент – 28 тисяч гривень.

Коли емоції трішки вщухли, постраждала від махінаторів вирішила зателефонувати донці та дізнатися подробиці. Та взяла слухавку та дуже здивувалася – ніяких порушень, що призвели б до травм дітей вона не скоювала. Більше того, увесь цей час вона знаходилась на роботі. 

Обдурена жінка звернулася до Красноградського районного відділення поліції та повідомила про те, що стала жертвою шахрайства. У справу вступили співробітники карного розшуку із залученням Полку спецпризначення та Управління кримінального аналізу. Їх зусиллями вдалося встановити особи шахрайок – ними виявилися дві мешканки Кривого Рогу: 19 та 25 років.

Під час обшуку в них вилучиил мобільні телефони та банківські картки. Це дозволило встановити, що шахрайством за відпрацьованою схемою «ваш родич в біді» зловмисниці займаються уже протягом тривалого часу. Вдалося довести їх причетність до ще одного подібного епізоду на Харківщині – тоді потерпіла перерахувала їм більше 29 тисяч гривень. Наразі правоохоронці перевіряють їх зв’язок із іншими подібними злочинами на території області та України. 

Шахрайкам повідомили про підозру за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України. Відповідно до неї обом загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі. 

Нагадаємо, нещодавно у Кривому Розі судили жінку, яка за подібною схемою видурила 190 тисяч гривень у пенсіонерки з інвалідністю з Хмельниччини. 

«Доброго дня, ваш родич потрапив у біду»: дві дівчини із Кривого Рогу по телефону обдурювали жителів Харківщини1

Джерело

Новости Кривого Рога