Кривий Ріг став одним із міст, де внутрішньо переміщені особи та громадяни, які повернулися з-за кордону, можуть отримати суттєву підтримку у вирішенні житлового питання. Благодійний фонд «Право на захист» у партнерстві з УВКБ ООН розпочинає збір даних для надання грошової допомоги на оренду житла у 2025 році. Про це повідомив департамент соціальної політики виконкому КМР.
Ця важлива ініціатива спрямована на підтримку родин, які були змушені покинути свої домівки через війну, та сприяння їхній інтеграції в нових громадах. Програма передбачає відшкодування вартості оренди житла протягом шести місяців, що стане значною підтримкою для тих, хто опинився у складних життєвих обставинах.
Вона орієнтована на ВПО та осіб, які повернулися з-за кордону, що проживають у місцях тимчасового проживання (МТП) з ризиком розформування, у модульних містечках, а також ті, хто винаймає житло з незадовільними умовами або перебуває під загрозою виселення.
Важливою умовою участі є наявність у претендентів чіткого плану щодо забезпечення себе житлом після завершення програми підтримки. Це може бути працевлаштування, додатковий заробіток, відкриття власної справи або здобуття нових професійних навичок.
Домогосподарства, які бажають взяти участь у програмі, повинні самостійно знайти собі житло та сплатити перші два місяці оренди, кошти за які згодом будуть компенсовані. Важливо, долучитися можуть лише ті родини, в яких ніхто раніше не отримував допомоги на оренду житла від інших організацій чи субсидію для цього від держави.
Для подання заявки необхідно заповнити онлайн-анкету за посиланням: https://enketo.unhcr.org/x/64qvWRjz. Усі надані відповіді будуть ретельно проаналізовані, і у разі відповідності умовам програми, з вами зв'яжуться для подальшої співбесіди.
Зверніть увагу: заповнення анкети не є гарантією участі у програмі!
Грошова допомога буде перерахована голові домогосподарства на цифровий гаманець Vibrant у доларах США. Інструкції щодо завантаження та використання застосунку будуть надіслані в SMS.
Для отримання додаткової інформації звертайтеся на гарячу лінію: 0 (800) 750-104 або за альтернативними номерами: (063) 182-65-93 та (063) 182-67-45. Також можна написати на електронну пошту: [email protected] або скористатися кнопкою «Зворотний зв'язок» на сайті Фонду «Право на захист».
Нагадаємо, раніше ми писали, що Уряд відкрив нові можливості для аграріїв, що будують овоче- та картоплесховища.