Двоє криворізьких школярів стали “чемпіонами чемпіонів”

Адмін

Українські школярі продемонстрували блискучі знання на Всесвітній олімпіаді з ментальної арифметиці (японська методика усного рахунку). З 33 дітей збірної України майже всі зайняли призові місця. Двоє здобули абсолютну перемогу і звання “чемпіон чемпіонів”, троє отримали звання “чемпіон” і ще 9 дітей зайняли перші місця в своїх категоріях. У загальному заліку Україна посіла перше місце з 16 країн.

Про те, як стати математичним генієм, “КП” в Україні “розповіли в школі Indigo Mental Club, де навчаються наші чемпіони.

Вищу ступінь “чемпіон чемпіонів” отримали двоє школярів з Кривого Рогу – 9-річний Микита Лубенець та 12-річний Владислав Безгін. Владислав, до речі, став першим в історії змагань, кому вдалося захистити свій титул повторно.

Змагання проходять у форматі “4 на 4”. Перші 4 хвилини – вирішення завдань на АБАКУС (спеціальні рахунки для ментальної арифметики. – Авт.). Потім 4 хвилини – вирішення завдань вже в розумі, – розповідає один із засновників української школи ментальної арифметики Роман Онищенко. – Атмосфера, в якій проходить чемпіонат, чи не передається – потрібно самому почути клацання пальчиків по АБАКУС одночасно 600 дітей.

Чемпіонат розділений на кілька категорій – вікових і за ступенем складнощів. Поки одні вважають прості завдання на віднімання і додавання, інші – множать і ділять чотиризначні числа.

В олімпіаді вікових обмежень немає, в цьому році участь у чемпіонаті прийняв навіть трирічна дитина, але як виняток, – продовжує Онищенко. – Від нас на змагання їдуть учні старше 8 років.

Ці умовні рамки потрібні лише для того, щоб не наражати на дітей зайвому стресу. Діти 5-6 років психологічно не готові і сильно засмучуються, не отримавши заповітне переможне місце.

Даня, однокласник чемпіона Владислава Безгінова, в цьому році отримав перше місце в своїй категорії і дуже засмутився, адже перше місце це не “чемпіон чемпіонів”. Дітям подобається ментальна арифметика як гра, але при цьому і змагатися люблять, але не за приз, а за визнання бути кращими з кращих, – пояснює Роман.

Для того щоб швидко лічити про себе, не потрібно народитися обдарованою людиною. Навчитися ментальної арифметиці не складно, вже після одного практичного заняття навіть дорослий зможе вирішувати нескладні задачки, – запевняє глава Української асоціації ментальної арифметики Марина Мужановская. – Але дітям простіше – вони мислять абстрактно.

Їм простіше уявити рахунки-абакус в розумі, попередньо поклацувати на них пальцями.

Якщо я вас попрошу уявити яблуко – образ його тут же спливе в голові. Ви ж безліч разів тримали цей фрукт в руці. Так само і з АБАКУС. Спочатку діти вчаться рахувати на ньому, а коли добре опановують обчисленнями – переносять рахунки в розум. Так би мовити, відтворюють ментальну картинку, – продовжує Марина Мужановская.

До речі, тому, коли діти вважають в розумі, машинально перебирають руками – уявляють, як перекладають кісточки АБАКУС.

Це перший етап ментальної арифметики, а далі важлива швидкість. Існує спеціальна програма, така своєрідна іграшка – тамагочі, яку потрібно годувати правильними відповідями на завдання. Дитина вдома, наприклад, дивиться телевізор або займається іншими справами, одночасно вирішує завдання. Через якийсь час рівень завдань ускладнюється і швидкість збільшується, – розповідає наша співрозмовниця.

Ментальна арифметика корисна для людей похилого віку, які страждають на хворобу Альцгеймера.

Сьогодні в США в багатьох будинках престарілих використовують методику як тренажер для мозку, і вельми успішно. В Україні, на жаль, цю арифметику поки не виходить впровадити в шкільну програму навіть в формі експериментального курсу, – говорить Марина Мужановская. – Діти після навчання на АБАКУС розвиваються швидше як інтелектуально, так і фізично – схоплюють на льоту і запам’ятовують більший обсяг інформації.

У Таїланді завершилася 56-я Міжнародна олімпіада з математики для школярів. Змагання тривали з 4 по 16 липня і українські хлопці також брали в них участь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *