«Дзвоники Перемоги»: у Кривому Розі провели майстер-клас з виготовлення глиняних виробів

"Дзвоники Перемоги": у Кривому Розі провели майстер-клас з виготовлення глиняних виробів

У Кривому Розі майстрині організували майстер-клас із виготовлення глиняних дзвіночків. Благодійну акцію влаштували, щоб підтримати наших захисників. Хлопцям з 77ї аеромобільної бригади потрібні плити ОЅВ для облаштування позицій. Щоб зібрати більше коштів на придбання матеріалів, оголосили про проведення майстер-класу «Дзвоники» за донат.

Захід організували представниці творчої майстерні «Віжуал Арт центр» Ілона Брижань та Анастасія Шестак у партнерстві з Гончаренко центр-партнер Кривий Рir education and culture.  Зліпити з глини і розписати дзвоник, в серцевину якого помістять дрібнокаліберні гільзи виявили бажання майже 30-ть містян різного віку — від 7-ми і більше 60-ти.

Аліні 41 рік, вона прийшла разом із мамою. Жінка вважає, що українським захисникам треба допомагати у будь-який спосіб. До цього Аліна власними руками нічого не робила, сподівається, що вийде гарний та гучний дзвоник. Серед учасників заходу і актор криворізького театру Віталій Безносенко, який збирає дзвіночки більше 30-ти років. Наразі у його колекції більшк 800 дзвіночків з усіх куточків України. Чоловік розповів, що  власними руками зробив лише 2-а дзвоника, це третій.

Читайте також: Протягом вихідних на території Криворізького району затримали двох браконьєрів

 

» Це дуже  цікаво, наче вперше. Хочу зробити фактурний дзвіночок. Навіть придумав власну назву «Дзвоник часу». В мене безліч дзіночків, але нема жодного, який би відповідав часу та реаліям війни, яку розв’язала держава агресор проти України», — Віталій Безносенко, учасник майстер-класу

За словами Ілони Брижань, кожен учасник самостійно обирає, як буде виглядати їхній дзвоник, але кожен з них матиме всередині замість звичного язичка для дзвону дрібнокаліберну гільзу.

«Ми робимо не перший збір і чим далі тим важче і важче збирати кошти,  закликати людей стає все важче, тому ми вже намагаємось вигадувати якомога цікаві найцікавіші такі неймовірні майстер-класи. Вирішили модернізувати звичний виріб з глини і всередину дзвоників помістити  гільзи щоб це було символічним. Щоб люди не забували про війну і коли всередині дзвоника буде гільза це трошки нагадуватиме відлуння звуку війни», — Ілона Брижань, майстриня.

Фото Анастасії Щербак

Наразі майстрині «Віжуал Арт Центр» самі потребують допомоги та підтримки. В наслідок ракетної атаки, яку здійснили російські військові 8 вересня, була зруйнована творча майстерня в якій проходили заняття з різних видів мистецтв. За словами Анастасії Шестак, на щастя в момент удару у приміщенні ніхто не перебував, проводити заняття не можливо.

«В пошуках нового приміщення для того щоб наша майстерня мала змогу переїхати і ми могли налагодити якомога швидше навчальний процес. Ми шукаємо приміщення 150 квадратів можна трошки менше. Хотілось би щоб воно було максимально у безпечному місці  і щоб було бомбосховище поруч», — розповіла Анастасія Щербак, майстриня.

Майстер-клас проходитиме в 2-а етапи. На першій зустрічі учасники виготовлять дзвоник з глини, а на другій — дзвоник розпишуть, після висихвння та обжарювання.

Раніше ми писали: З 12 вересня мешканці Кривого Рогу, оселі чи офіси яких зазнали пошкоджень через обстріл, можуть звернутися за допомогою у штаб на вулиці Свято-Миколаївська.

Джерело

Новости Кривого Рога