У МОУ наголошують: відмова у прийнятті електронного направлення на військово-лікарську комісію є прямим порушенням законодавства. Заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко під час телемарафону закликала громадян негайно повідомляти відомство про подібні випадки.
За словами посадовиці, цифровізація процесів ВЛК була впроваджена для усунення бюрократичних перепон та корупційних ризиків старої системи, а також для забезпечення зручності та прозорості проходження комісії для українців. Однак, як і під час будь-якої масштабної реформи, виникають ситуації, коли окремі інституції виявляються не повністю готовими до нововведень. Чорногоренко провела паралель із впровадженням електронного паспорта в «Дії».
У разі відмови у прийнятті електронного направлення на ВЛК, Катерина Чорногоренко наполегливо рекомендувала громадянам одразу ж звертатися до Міністерства оборони для оперативного вирішення проблеми.
«Щоб уникнути таких неприємних ситуацій, коли на місцях наші інституції відмовляють у прийнятті електронного документа, будь ласка, повідомляйте одразу Міністерство оборони або наші соціальні мережі, або службу підтримки чи будь-якими шляхами звертайтеся до нашої команди й ми будемо все одразу виправляти. Це так не має бути», — підкреслила заступниця міністра.
За словами Катерини Черногоренко, вже понад 40 тисяч українців згенерували собі електронні направлення на ВЛК, що свідчить про активне впровадження та використання цього функціоналу.
Нагадаємо, що МОУ назвало крайню дату проходження ВЛК для обмежено придатних.