Завдяки системній співпраці з міжнародними партнерами, у рамках Меморандуму за проєктом «Посилення стійкості міст у сфері життєзабезпечення міських територіальних громад в Україні (SUR)» Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, КП «Криворіжтепломережа» отримало 32 комплекти сучасних автономних систем живлення.
Допомога надана за фінансової підтримки проєкту «Посилення стійкості міст у сфері життєзабезпечення міських територіальних громад в Україні (SUR)» та технічної підтримки проєкту «Реформа централізованого теплопостачання в Україні (ReWarm)», що впроваджується Deutsche Gesellschaft fürInternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за дорученням Уряду Німеччини.
Кожна з 32 систем — це автономний енергокомплекс, що складається з інвертора, акумуляторних батарей і блоку керування. Всі компоненти працюють як єдина автоматизована система, здатна миттєво забезпечити резервне живлення у разі відключення електроенергії.
Перший заступник міського голови Євген Удод сказав: «Разом робимо Кривий Ріг ще більш стійким та сильнішим до викликів воєнного часу, дбаючи про безпеку та комфорт мешканців. Стабільна робота міської інфраструктури — це головне завдання міської влади. Ми чітко розуміємо наслідки ударів ворога по критичній інфраструктурі. Тому наша робота спрямована на те, щоб інфраструктура теплозабезпечення була стійкою. Це обладнання ми отримали від наших партнерів з німецького фонду GIZ. Воно буде спрямоване на забезпечення сталої роботи наших котелень. Це система акумуляції, інвертори, система управління та арматура для встановлення й роботи цього обладнання. Ми маємо сонячні панелі, які будуть додатково укомплектовані, й ми зробимо так, щоб наші котельні не залежали від ризиків, пов'язаних з блекаутами. Це обладнання підприємство «Криворіжтепломережа» планує встановити до початку опалювального сезону. Висловлюємо щиру подяку нашим німецьким партнерам та всім, хто долучився до реалізації цього важливого проєкту».
Отримане обладнання дозволить котельням значно підвищити енергетичну ефективність та забезпечить безперебійну роботу джерел теплопостачання у разі аварійних відключень електроенергії.
Сергій Шовгеля, заступник директора КП «Криворіжтепломережа» зазначив: «Отримані системи допоможуть максимально ефективно споживати електроенергію на нашому підприємстві. Кожен з комплектів складається з трьох елементів: гібридний інверторний блок керування зарядкою та комплект із 12 елементів (60 кВт) акумуляторних батарей. До цього інвертора можна приєднати обладнання потужністю до 15 кВт. Це обладнання, у випадку відключення від мережі з різних причин, зможе в автоматичному режимі працювати до 4 годин. Дані комплекти можна заряджати з трьох джерел: від сонячної батареї, від мережі та від генераторів. Комплекти в першу чергу встановлюватимуться на котельнях, які обслуговують соціальні об’єкти — лікарні, дитячі садки тощо — для забезпечення їх безперебійної роботи. Це вперше ми отримуємо такі сучасні та енергоефективні комплекти».
Цей крок — не лише внесок у стабільне проходження опалювального сезону, а й частина довгострокової стратегії міста з підвищення енергонезалежності.
У перспективі ці системи можуть бути інтегровані з відновлюваними джерелами енергії, що зробить теплопостачання ще більш екологічним та стійким.
Кривий Ріг у партнерстві «Посилення стійкості міст у сфері життєзабезпечення міських територіальних громад в Україні (SUR)» реалізує ще низку енергоефективних ініціатив: встановлення газових блочно-модульних котелень для 3-х лікарень, також планується отримання когенераційних установок для 3-х котелень міста.
Довідково: Цьогоріч, у межах програми модернізації системи теплопостачання та підготовки до опалювального сезону підпорядкована місту КП «Криворіжтепломережа» встановить 8 блочно-модульних котелень; 3 когенераційні установки (ще 5 — на узгодженні); відремонтувати 13 котлів на 11 котельнях (5-капітально); замінити 60 км теплотрас (39,7 км поточний ремонт, 17,7 км реконструкція великих магістральних та внутрішньо-квартальних мереж, 2,3 капітальний ремонт); ще 15 км трубопроводів пройдуть відновлення теплоізоляції.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»