П’ята зустріч у рамках «Феміністичного кварталу» присвячена нагальній зараз темі – топонімам та процесам перейменування вулиць. Нагадаємо, що «рівні у кривому» та Центр сталого розвитку та регіональних ініціатив організували у Кривому Розі перший феміністичний квартал — серію лекцій-дискусій про фемінізм та жінок в українському суспільстві.
Цими вихідними, 28 травня криворіжці та гості міста дізнаються про особливості перейменування.
Про що мовчить топонімічний простір Кривого Рогу, розповість Наталія Малюга – доцент кафедри української мови КДПУ, членкиня тимчасової робочої групи з перейменування об’єктів топоніміки Кривого Рогу, членкиня робочої групи з напрацювання рекомендацій щодо приведення назв сіл, селищ, міст у відповідність до стандартів державної мови при Національній комісії зі стандартів державної мови.
Слухачів лекції чекають о 16.00 у IT Hub (пл. Визволення, 2, II поверх)
Лінк на реєстрацію учасникам заходу: https://forms.gle/7j8L8dic4TAkqUsv9
«Особливість топонімів полягає в тому, що в них закладена інформація, значно глибша за лінгвістичну. До вмотивованих змін на мапах населених пунктів мають долучитися не лише мовознавиці, етнографи_ні, історики_ні, географи_ні, але й громадян_ки, які дбають про збереження матеріальної та духовної культури людства», — впевнена Наталя Малюга, спікерка заходу.
Читайте також: Цими вихідними у Кривому Розі відбувся міні-фест «Бомбідарій 2.0». Це вже другий фестиваль, який влаштувало мистецьке об’єднання Poroda. Журналісти krivbass.city також відвідали фест та бачили все на власні очі.
Співорганізаторами заходу є ГО «Центр сталого розвитку та регіональних ініціатив», ДУЕТ, ініціативна група рівні у кривому.
Медіапартнером заходу виступає медіаплатформа krivbass.city. Тож, наші журналісти зголом про все вам розкажуть.
Проєкт підготовлено за підтримки «Української Феміністичної Мережі за Свободу й Демократію» (https://www.uafem.net/). У межах програми співпраці з Urgent Action Fund for Women’s Human Right (UAF WHR). Зміст матеріалів не обов’язково відображає думку UAF WHR.
Раніше ми писали: Цими вихідними до Дня вшанування захисників Маріуполя у Кривому Розі відбувся байкерський пробіг. Так у роковини виходу наших військових з «Азовсталі» криворіжці влаштували пробіг «Червоно-зелена стрічка пам’яті», щоб вкотре звернути увагу на необхідність звільнення всіх полонених українців, зокрема, і наших земляків. Журналісти krivbass.city також відвідали захід і поспілкувались з учасниками.