Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном

5 травня 2023 року відбувся візит Надзвичайного та Повноважного Посла Франції в Україні Етьєна де Понсена до Кривого Рогу. На зустрічі посол Франції подякував голові Ради оборони міста Олександру Вілкулу, військовим та всім жителям Кривого Рогу за мужність, патріотизм та витримку під час захисту Кривого Рогу.

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном

«Хочу привітати ту сміливість, яку ви виявили в протистоянні цій агресії, як це відбувалось взимку й навесні минулого року, ворога було зупинено за кілька сотень метрів від міста. Тому хочу відзначити ту роль, яку відіграє ваше місто у спротиві цій російській навалі», – сказав Посол Франції.

Посол підкреслив, що Франція стояла і стоїть міцно поруч з Україною і що «Франція в цілому і Посольство захоплюються тією сміливістю, тим спротивом, тим прагненням за будь-яку ціну зберегти свободу і незалежність».

Олександр Вілкул подякував французькій стороні за сильну та непохитну підтримку боротьби України з російською агресією та відкритість до спільних проєктів з Кривим Рогом. 

«Для нас дуже важлива довіра з боку Франції до Кривого Рогу. В основі лежить ефективність та добра репутація нашого міста серед міжнародних партнерів. Також Кривий Ріг історично тісно пов’язаний з Францією. Я дякую Послу Франції в України Етьєну де Понсену за розширення кола спільних проєктів з Кривим Рогом. Для підтримки вимушених переселенців ми вже взаємодіємо з французьким агентством з технічної співпраці та розвитку ACTED. Розпочали спільні з Посольством проєкти в галузі культури. Зараз разом з паном Послом опрацьовуємо можливість налагодження побратимських відносин між Кривим Рогом та одним з французьких міст, а також співпрацю в галузі освіти. Проєкти, які ми реалізуємо в Кривому Розі, поглиблюють стосунки між Україною та Францією і наближають нас до спільної Перемоги», – зазначив Вілкул.

Під час робочого візиту Посол Франції також відвідав художню школу №1, де ознайомився з роботами юних криворізьких художників. Цей вернісаж «Мистецтво Франції очима дітей» було створено за підтримки Посольства Франції в Україні. Юні криворіжці зробили інтерпретації на їх улюблені шедеври видатних французьких художників. У червні ці твори візьмуть участь у виставці у Франції. 

У міській бібліотеці на Поштовому проспекті пан Посол зустрівся з учнями та викладачами криворізьких шкіл, в яких поглиблено вивчають французьку мову та культуру, а також з бібліотекарами. Він передав 200 книжок популярних французьких авторів, які перекладені українською та видані в Україні за підтримки Посольства. Він зазначив, що такі акції Посольство робить тільки в обласних центрах, але для Кривого Рогу зробили виключення. Посол прогулявся проспектом Поштовим та поспілкувався з криворізькою молоддю.

Говорячи про зустріч з юними криворіжцями, Посол зазначив: «Я в цьому спілкуванні насправді відчув високу мотивацію з їхнього боку вивчати нашу мову, їхню велику зацікавленість Францією, і сподіваюсь незабаром вони матимуть змогу поїхати до нашої країни. І тому ми розглядаємо ідею встановлення певних побратимських зав’язків також і між школами Кривого Рогу та школами у Франції».

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном1

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном2

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном3

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном4

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном5

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном6

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном7

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном8

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном9

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном10

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном11

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном12

Голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул зустрівся з Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном13

Джерело

Новости Кривого Рога