Вранці 6 червня ворог підірвав греблю Каховської ГЕС. Потік води хлинув вниз по течії Дніпра, затоплюючи низинні райони. Рівень води в Каховському водосховищі почав стрімко знижуватися. Від останнього залежить в тому числі і водопостачання більшої частини Кривого Рогу. Ситуація складна, але контрольована, про що повідомляє очільник Ради оборони міста Олександр Вілкул. Для того, аби постачання води було безперебійним, місто потребує свідомого ставлення усіх своїх жителів.
30% Кривого Рогу отримує воду із Карачунівського водосховища (зокрема – Центрально-Міський район, окремі частини Довгинцівського, Металургійного та Саксаганського районів) – тут ризиків щодо водопостачання немає. До решти 70% міста вода подається через водосховище «Південне», яке наповнюється із Каховського.
За словами Олександра Вілкула, ризик відсутності каховської води був зрозумілий ще минулого року, а тому було реалізовано багато технічних заходів, аби місто могло жити навіть у таких умовах. Тому, найголовніше – вода в усіх районах буде.
Тим не менш, головне завдання зараз – на 30% знизити споживання тих районів, які постачаються із Каховського водосховища. Тому для населення зазначених районів тиск води знижуватимуть з 22:00 вечора до 5:00 ранку. Вода діставатиме лише до перших поверхів.
Повністю забороняється полив городів із шлангів. У селах по дузі від Інгульця до смт Софіївка вода подаватиметься лише з 8:00 до 12:00. Максимально обмежується використання води промисловістю. Для тих підприємств, які не зроблять цього свідомо, воду відключатимуть примусово.
Якщо цих заходів буде недостатньо – вводитимуть нові обмеження, аби Кривий Ріг був із водою. Окремо Олександр Вілкул наголосив на тому, що паніка серед населення лише шкодить ситуації: «Забір води з кранів в останні 5 годин збільшився у 2 рази – всі набирають ванни та інші ємкості. Не витримує автоматика насосів, постійно вибиває. Через це частина насосів не працює. Населенню варто припинити паніку».