Готові до боротьби за знання: яким буде навчання у Кривому Розі з 1 вересня у вищих навчальних закладах

Згідно рішення Міністерства освіти і науки України, цього року освітній процес буде організований у трьох форматах: очному, дистанційному та змішаному. Форми навчання для закладів освіти мають бути обраними обласними військовими адміністраціями з урахуванням безпекових обставин.

Щодо навчання у вищих навчальних закладах, то Міністерство освіти і науки України рекомендує університетам та коледжам навчальний 2023 рік від вересня розпочати оффлайн, тобто перейти на очний формат навчання та упродовж літа облаштувати укриття. Про це йдеться у листі заступника міністра Михайла Винницького.

Готові до боротьби за знання: яким буде навчання у Кривому Розі з 1 вересня у вищих навчальних закладах0 Готові до боротьби за знання: яким буде навчання у Кривому Розі з 1 вересня у вищих навчальних закладах1

Тож, у якому форматі продовжать навчання криворізькі викладачі та студенти, журналісти krivbass.city запитали у команди ДУЕТ.

Готові до боротьби за знання: яким буде навчання у Кривому Розі з 1 вересня у вищих навчальних закладах2 “Що стосується вищих навчальних закладів, то остаточне рішення приймає Вчена рада та адміністрація університету, яка оцінює безпекову ситуацію, що склалася в певному регіоні. Але, звичайно, усе погоджується з військовою адміністрацією. На сьогоднішній день пріоритетом є безпека здобувачів та працівників освіти, тому, зважаючи на це, ми прийняли рішення працювати у дистанційному форматі. Зустрічі та офлайн-консультації будуть проводитися тільки у спеціально облаштованому сховищі, незалежно від того, чи є повітряна тривога”, — прокоментував  Андрій Шайкан в. о. ректора Державного університету економіки і технологій.

Також Андрій Шайкан розповів, що за роки дистанційного навчання педагогічний колектив ДУЕТу вже адаптувався до нового формату.

“Коли ми говоримо про заклади вищої освіти, то розуміємо, що студенти вже достатньо дорослі і мають певний рівень свідомості та мотивації для того, щоб опановувати частину інформації самостійно. Тому ми менше втрачаємо від дистанційної форми навчання, ніж, наприклад, учасники освітнього процесу шкіл”, — зазначив Андрій Шайкан в. о. ректора Державного університету економіки і технологій.

Також очільник вишу додав, що університет користується певними технологіями, які дозволяють оволодіти необхідними навичками у межах часу, відведеного на навчальний процес.

Читайте також: На Дніпропетровщині розпочали навчання більше 300 тисяч школярів

Готові до боротьби за знання: яким буде навчання у Кривому Розі з 1 вересня у вищих навчальних закладах3 Про набутий досвід роботи і навчання онлайн також розповіла в. о. директора Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж «Політехника» ДУЕТ» Волошанюк Наталя:

“Викладачі вже мають певний досвід роботи онлайн, але як і студенти, постійно навчаються та намагаються адаптуватися до змін в освітньому процесі. Для цього вони вчаться користуватися сучасними програмами, які допомагають під час дистанційного навчання, а також проводять виховні та розважальні онлайн-заходи. Зараз ми готові до початку навчального року і ми зробимо все, щоб наші студенти мали змогу отримати гідну освіту.”

Серед студентської спільноти зростає ціле поколінні, яке не навчалося офлайн – першокурсники 2019 року почали навчання під час пандемії коронавірусу і перейшли у навчанні у воєнний формат набуття знань.

“Ми звикли до дистанційного формату навчання, тому для нас це не проблема. Звичайно, ми б хотіли сидіти в аудиторіях, частіше бачити один одного та відчувати повноцінне студентське життя. Проте ми розуміємо, що питання безпеки має стояти на першому місці і ми вдячні закладам освіти за їх нелегку роботу.” — поділилася студентка Державного університету економіки і технологій Аліна.

Раніше ми писали: Відпочити, подихати свіжим повітрям, побути у тиші і відволіктися від міської метушні. Всі ці принади життя доступні у Криворізькому ботанічному саду.

Джерело

Новости Кривого Рога