«Говоримо українською правильно»: у центрі «ЯМаріуполь Кривий Ріг» стартував новий мовний проєкт

6 червня у стінах криворізького центру «ЯМаріуполь» стартував мовний проєкт «Говоримо українською правильно». Провідна мета – допомогти усім бажаючим спілкуватися рідною мовою не тільки частіше, а й правильно. Під час занять, які проводитимуться щовівторка, розглядатимуть лексичні та граматичні норми української мови, велику увагу приділятимуть її особливостям. Реалізували проєкт за підтримки Департаменту освіти та науки міськвиконкому.

«Говоримо українською правильно»: у центрі «ЯМаріуполь Кривий Ріг» стартував новий мовний проєкт

Мова – один із тих чинників, який формує ідентичність людини, створює зв’язок між минулим та сьогоденням рідної Батьківщини. Для багатьох жителів Маріуполя оволодіння державною мовою стало надзвичайно важливим питанням – аби не мати більше нічого спільного із ворогом, що зруйнував їх місто. Щоби розмовляти українською мовою правильно, криворізький центр «ЯМаріуполь» і запустив відповідний проєкт. 

На перше ж заняття завітало 25 вимушених переселенців із Маріуполя. Серед них і Юліана. До повномасштабного вторгнення жінка працювала вчителькою у місті Марії. Торік у квітні вона разом із родиною змогла дістатися місця, яке стало для них новим домом – Кривого Рогу. Уже через кілька днів після приїзду чоловік Юліани став до лав захисників, а сама вона принципово почала спілкуватися українською. 

«На жаль, моя родина по усьому світу розкидана, чоловік несе службу. Із ним ми намагаємося в телефонному режимі спілкуватися українською. Людина, яка живе в Україні повинна знати українську мову. Спілкуватися можеш англійською, німецькою, але знати свою рідну українську ти повинен», – зазначає Юліана. 

Перше заняття розпочалося із надзвичайно символічних нині рядків відомого твору Івана Котляревського «Наталка Полтавка»: «Віють вітри, віють буйні, аж дерева гнуться, як болить моє серденько, а сльози не ллються».

Про те, на чому саме зосереджена увага проекту, розповідає Олександра Новік, кураторка культурних проєктів центру «ЯМаріуполь Кривий Ріг»: «Ми навчаємося правильно розмовляти українською мовою, вивчаємо орфографічні та орфоепічні правила. Робимо все, щоб наші маріупольці мали змогу як говорити правильно, так і писати. Наприклад, є таке слово як «щастя». Дехто і досі не знає, як воно правильно пишеться, трапляється «шч» чи «сч».

Організований проєкт за підтримки Департаменту освіти та науки міськвиконкому: до навчання маріупольців долучилися кваліфіковані криворізькі вчителі. Заняття проходитимуть у центрі щовівторка о 13:30. До кінця серпня планується 13 таких освітніх зустрічей. Слухачі не тільки вдосконалюватимуть володіння українською мовою, а й спілкуватимуться та ділитимуться власним досвідом.

«Говоримо українською правильно»: у центрі «ЯМаріуполь Кривий Ріг» стартував новий мовний проєкт1

«Говоримо українською правильно»: у центрі «ЯМаріуполь Кривий Ріг» стартував новий мовний проєкт2

«Говоримо українською правильно»: у центрі «ЯМаріуполь Кривий Ріг» стартував новий мовний проєкт3

«Говоримо українською правильно»: у центрі «ЯМаріуполь Кривий Ріг» стартував новий мовний проєкт4

«Говоримо українською правильно»: у центрі «ЯМаріуполь Кривий Ріг» стартував новий мовний проєкт5

«Говоримо українською правильно»: у центрі «ЯМаріуполь Кривий Ріг» стартував новий мовний проєкт6
«Говоримо українською правильно»: у центрі «ЯМаріуполь Кривий Ріг» стартував новий мовний проєкт7

Джерело

Новости Кривого Рога