Гройсман: в 95% міст опалювальний сезон стартував, а в 5% – ні

Запуск опалювального сезону, забезпечення подачі тепла в оселі громадян – пряма відповідальність конкретного міського голови. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

Він наголосив, що підготовка до опалювального сезону має відбуватися одразу після закінчення попереднього періоду. Більше того, Уряд зі свого боку повністю забезпечив ресурсну базу – у сховищах достатньо газу, аби придбати його і забезпечити людей, повідомляє прес-служба Кабміну.

«У рамках децентралізації ми передали 4 млрд дол. до місцевих бюджетів. Цього достатньо, аби провести вчасну підготовку, погасити попередні борги, – сказав Володимир Гройсман. – Уряд ще 5 жовтня прийняв рішення про початок опалювального сезону».

Глава Уряду наголосив, що наразі немає жодних вимог будь-яких передоплат за енергоносії. Натомість є програма субсидій, яка захищає людей, для яких комунальні послуги є дорогими. Так само є можливості реструктуризації боргів за енергоносії.

«Але деякі міські голови дозволяють нехтувати інтересами людей і кивають на Уряд, — сказав Володимир Гройсман. — У нас всі міста в однакових умовах. Але в 95% міст опалювальний сезон стартував, а в 5% – ні. Значить, є проблеми – в тому числі в управлінні».

Нагадаємо, «Криворізька тепломережа» кілька днів тому розпочала подачу тепла бюджетним закладам і населенню. Однак значна частина мешканців й досі потерпає від холоду у власних квартирах. У Кривому Розі говорять про те, що міська влада, ніби то не має впливу на державне підприємство «Криворізька теплоцентраль».

Та на минулому засіданні «штабу по зимі» прозвучало, що всі шість котелень «Теплоцентралі» знаходяться в передпусковому режимі, мережі готові до прийому газу, технічний персонал на робочих місцях.

«Працюємо над отриманням лімітів на листопад. Підприємству необхідно одноразово виплатити «Нафтогазу» борг понад 375 млн. Грн. для отримання номінацій. Зараз йде переговорний процес з НАКом. У ньому бере участь адміністрація підприємства і керівництво міста», — доповів головний інженер держпідприємства« Криворізька теплоцентраль »Максим Кустарев.

Новости Кривого Рога