«Гроза» правопорушників у Кривому Розі службовий собака Гент знайшов кілька десятків боєприпасів на блокпостах

Службовий собака Гент за час несення служби на блокпостах уже тричі виявляв захованні боєприпаси. Для цього пес проходить постійну підготовку у навчальному центрі та постійно відточує свої навики. Історію свого чотирилапого пошуковця розмістила на сторінці в соцмережі військова частина 3011 НГУ.

«Гроза» правопорушників у Кривому Розі службовий собака Гент знайшов кілька десятків боєприпасів на блокпостах

Гент – собака породи бельгійська вівчарка, які відомі своєю енергійністю, рухливістю, витривалістю та схильністю до дресирування. Генту – чотири роки. Пес дуже дружелюбний до людей, але при несенні служби – надзвичайно дисциплінований. 

Служить Гент у Нацгвардії, де допомагає шукати заборонені предмети. Особливо важлива його служба стала зараз – під час військового стану. На блокпостах Гент уже тричі знаходив боєприпаси, які зловмисники намагалися заховати в автомобілях: один під водійським сидінням, інші – у боковому відсіку дверцят та у багажнику. 

Для того, аби не давати шансів жодному зловмиснику сховати заборонені речі, пес проходив кількамісячну підготовку у навчальному центрі Нацгвардії та отримав сертифікат службової собаки з пошуку зброї та набоїв. 

Однак, аби не втрачати уже здобутих навичок та тримати відмінну службову форму, чотирилапий регулярно тренується разом із своїм наставником-кінологом Сергієм. У вільний від тренувань час Гент разом із нацгвардійцями патрулює місто.

Про спільні тренування із Гентом кінолог Сергій розповідає: «Найперше правило для мене – залишати перед тренуванням всі свої проблеми позаду та перебувати у доброму гуморі, бо собака гостро відчуває настрій людини і, відповідно, теж переживає стрес. Я запасаюсь терпінням і наполегливо працюю над виконанням завдань зі своїм підопічним. Я поважаю його, а він – мене». 

Нагадаємо, Гент не єдиний собака-службовець Нацгвардії, який відзначився у Кривому Розі. Нещодавно його колега Джек, який спеціалізується на пошуку наркотиків, отримав медаль «За віддану службу». 

«Гроза» правопорушників у Кривому Розі службовий собака Гент знайшов кілька десятків боєприпасів на блокпостах1

«Гроза» правопорушників у Кривому Розі службовий собака Гент знайшов кілька десятків боєприпасів на блокпостах2

«Гроза» правопорушників у Кривому Розі службовий собака Гент знайшов кілька десятків боєприпасів на блокпостах3

«Гроза» правопорушників у Кривому Розі службовий собака Гент знайшов кілька десятків боєприпасів на блокпостах4

«Гроза» правопорушників у Кривому Розі службовий собака Гент знайшов кілька десятків боєприпасів на блокпостах5

Джерело

Новости Кривого Рога